UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Зеленського відреагували на рішення суду щодо націоналізації "Приватбанку"

Документи щодо націоналізації "Приватбанку" в 2016 році підписав теперішній радник Зеленського.

У команді кандидата в президенти Володимира Зеленського заявили про те, що Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним націоналізацію "Приватбанку" через невдалу судову реформу чинного президента Петра Порошенка. Про це йдеться в повідомленні "Команди Зе", опублікованому на сторінці у Facebook.

"Судова реформа імені Порошенка в дії. Замість того, щоб відстоювати інтереси держави, НБУ програє суд по Приватбанку. Одне питання: Так хто ж все-таки маріонетка Коломойського? Думайте", - йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що документи про націоналізацію "Приватбанку" в грудні 2016 року підписував тепер радник і друг Володимира Зеленського, а тоді міністр фінансів Олександр Данилюк.

Раніше суд задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів про націоналізацію "Приватбанку". Відповідно рішення суду, виведення неплатоспроможного банку з ринку з участю держави проводилося з порушенням законодавства.

Повідомлялося, що шостий апеляційний адміністративний суд відклав розгляд апеляційної скарги Нацбанку на рішення Окружного адміністративного суду Києва про скасування розпорядження НБУ про проведення перевірки Приватбанку у жовтні 2016 року, результати якої стали основою націоналізації фінустанови. Судове засідання відбудеться 22 квітня – на наступний день після другого туру виборів президента України.

Кіпрська компанія Triantal Investments Ltd, яка була одним з найбільших акціонерів Приватбанку, оскаржила у суді дії Нацбанку та Міністерства фінансів України. Зокрема, компанія в березні 2017 року звернулася в суд з вимогою визнати неправомірними та скасувати датований жовтнем 2016 року розпорядження НБУ, яким регулятор ініціював проведення позапланової інспекційної перевірки. Окружний суд Києва 2 березня 2018 року задовольнив цей позов.

Нацбанк подав апеляцію, однак на початку червня апеляційний адмінсуд призупинив її розгляд за клопотанням Triantal Investments, давши до півроку часу на підготовку до судового засідання.

Провадження по справі було поновлено ухвалою апеляційного адмінсуду від 18 лютого 2019 року, а перше засідання призначено на 12 березня.

21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Як пише для DT.UA Енгін Акчакоча, глава наглядової ради "Приватбанку, сьогодні "Приватбанк" один з кращих прикладів успіху реформ в державному секторі в Україні.