Виконуючий обов'язки голови Закарпатської ОДА Ярослав Галас оцінив наслідки паводку в області в 100 мільйонів гривень.
За його словами, в результаті паводку пошкоджені гідротехнічні споруди, насипи, дамби. Для їх відновлення потрібно багато коштів - приблизно 100 млн грн, за попередніми підрахунками.
"Вчора в районах, постраждалих від повені, були створені комісії. Вони починають за спеціальною методикою, розробленою урядом, документувати об'єкти, які пошкоджені. Це робота на кілька тижнів, і тільки тоді ми отримаємо остаточну картину коштів, які нам потрібні", - повідомив він.
В. о. голови зазначив, що ситуація в підтоплених районах Закарпаття стабілізується.
"По основних річках пішов спад, серйозний спад. Це дуже добре, бо якби ще трошки - могли б бути нові підтоплення. Втім, поряд з цим, нові грози, в деяких районах проходять. Тому, ймовірно, ще буде підніматися рівень води в тих річках, де він опустився. Ми сподіваємося, що обійдеться без нових підтоплень", - резюмував він, передає УНН.
За словами голови ДСНС Олега Мельчуцького, протягом останнього тижня на території Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей за оперативними даними частково підтоплено близько 2 тис. будинків, понад 7 тис. 300 домогосподарств, 8 тис. 800 га сільгоспугідь у 162 населених пунктах, розмито близько 100 км покриття автомобільних доріг, знеструмлено 197 та порушено газопостачання 2 населених пунктів.
Він також підкреслив, що найскладніша ситуація відзначалася в Івано-Франківській та Закарпатській областях, де в 94 населених пунктах було підтоплено понад 1 тис. 800 житлових будинків і 6 700 тис. домогосподарств, 8 тис. 500 га сільгоспугідь і пасовищ, пошкоджено 14 км берегових і понад 950 будівель і споруд.
Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський підписав указ про ліквідацію наслідків повені в Закарпатті.