UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Європі хвилиною мовчання згадали жінок - жертв комуністичної диктатури

Комуністичні диктаторські режими привласнили собі 8 березня як ідеологічне свято, проте жінок ув'язнювали в тюрмах, концентраційних і трудових таборах.

Хвилина мовчання в пам'ять про мільйони жінок, які стали жертвами комуністичної диктатури відбулася 8 березня о 12.00 CET (в Україні - о 13.00) за ініціативи Платформи європейської пам'яті та сумління.

Платформа прагне привернути увагу до того, що комуністичний режим ставився до жінок неймовірно брутально. Через політичні причини жінок страчували після показових процесів або без суду, вбивали під час спроб втекти за "залізну завісу", ув'язнювали в тюрмах, концентраційних і трудових таборах, де незліченна їх кількість загинула. Такою була "рівність" чоловіків і жінок в СРСР та країнах комуністичного блоку – рівність в експлуатації.

В Україні ініціативу підтримали Український інститут національної пам'яті, Меджліс кримськотатарського народу, Центр досліджень визвольного руху, Національний музей "Меморіал жертв Голодомору", Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького".

"Міжнародний жіночий день має коріння в жіночому робітничому русі в США на початку ХХ ст. Привласнивши його собі як ідеологічне свято, комуністичні диктаторські режими відзначали цей день з великим розмахом", - йдеться в офіційному релізі Платформи, яка об'єднує 55 урядових, академічних та музейних установ із 19 країн Європейського Союзу, України, Молдови, Ісландії, Албанії, Канади і США.

Переглянути фото та біографії жінок, убитих комунізмом, можна на сайті Платформи.

Нагадаємо, що 8 березня у світі відзначається Міжнародний жіночий день, який історично з'явилося як день солідарності жінок у боротьбі за рівність прав і емансипацію, але на пострадянському просторі поступово перетворився на "свято весни, любові та жіночності".