Вбивство бойовиками російсько-окупаційних військ чотирьох українських військових в Донбасі порушує досягнуті у Мінську домовленості про припинення вогню та ставить під загрозу життя мирних мешканців, цитує заяву речниці Європейського Союзу DW.
"Інтенсивні бої, які відбулися під Павлополем, у Донецькій області України, призвели до вбивства чотирьох українських військовослужбовців, що є найбільшою кількістю жертв за один день з жовтня 2018 року. Це є очевидним порушенням узгодженого режиму припинення вогню, яке ставить під загрозу життя цивільних жителів", - йдеться у заяві.
У Євросоюзі очікують, що Москва вплине на підконтрольних їй бойовиків, аби припинити обстріли.
"Ми очікуємо, що Російська Федерація в повній мірі використає свій значний вплив на сепаратистів, яких підтримує, щоб негайно припинити бої", - наголошується у заяві.
Водночас у ЄС висловили підтримку пропозиції президента України Володимира Зеленського якнайшвидше провести зустріч у "нормандському форматі" на рівні очільників держав-учасниць.
"Ми наголошуємо на важливості посилення переговорних зусиль, спрямованих на стійке і мирне вирішення конфлікту. Ми підтверджуємо нашу повну підтримку діям "нормандського формату", ОБСЄ та Тристоронньої контактної групи", - підсумувала речниця.
6 серпня неподалік Павлополя окупанти вдарили по військовослужбовцях, які займались інженерним облаштуванням позицій Об'єднаних сил, з ручного протитанкового гранатомету. Унаслідок ворожого обстрілу загинули четверо українських морпіхів 36-ї окремої бригади ВМС Збройних сил України.
Секретар РНБО Олександр Данилюк наголосив на тому, що це грубе порушення "літнього перемир'я" не залишиться без уваги. Своє обурення діями окупантів висловив і спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер.
Вранці 7 серпня президент Володимир Зеленський повів термінову нараду з очільниками силових відомств і представниками ЗСУ. Зеленський також вдруге поговорив телефоном з президентом Росії Володимиром Путіним. За словами гаранта, він закликав президента країни-агресора вплинути на бойовиків.
Також Зеленський закликав президента Франції Еммануеля Макрона, федеральну канцлерку Німеччини Ангелу Меркель і Путіна якнайшвидше провести переговори у "нормандському форматі" у зв'язку із загибеллю чотирьох українських військових.
З опівночі 21 липня в Донбасі почало діяти чергове "літнє перемир'я", погоджене Тристоронньою контактною групою (ТКГ) на засіданні 17 липня. У квітні російська сторона в ТКГ двічі відмовлялася погоджувати ініційоване Україною "великоднє перемир'я", запровадження "хлібного" зривалося двічі.
Воно стало вже 20-м від початку війни в Донбасі й на другу добу було порушено бойовиками. Усі перемир'я, які передували йому, також порушувалися терористами упродовж перших днів з моменту оголошення.