UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ВРЮ збираються звільнити 5 суддів, які судили майданівців

Висновки дисциплінарної секції направлені до Вищої ради юстиції.

Дисциплінарна секція Вищої ради юстиції 6 жовтня рекомендувала звільнити за порушення присяги п'ятьох суддів, які виносили рішення під час Революції гідності. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила прес-секретар ВРЮ Оксана Лисенко.

Всього 6 жовтня було розглянуто 6 справ, відкритих за висновками Тимчасової спеціальної комісії по перевірці суддів судів загальної юрисдикції, які розглядали рішення, прийняті проти учасників масових акцій протесту в Україні в період з 21 листопада 2013 року по 11 квітня 2014.

Дисциплінарною секцією були прийняті рішення рекомендувати Вищій раді юстиції внести подання на звільнення за порушення присяги судді Солом'янського суду Алли Демидовської, судді Шевченківського суду Дмитра Кравця, судді Святошинського суду Володимира Макаренка, судді Дніпровського суду Миколи Чауса, а також судді Червонозаводського суду Харкова Дениса Чудовського.

Дисциплінарна комісія рекомендувала ВСЮ відмовити у внесенні подання на звільнення судді Чевонозаводского районного суду Харкова Олени Васильєвої та направити висновок Тимчасової слідчої комісії у Вищу кваліфікаційну комісію суддів України.

Ухвалено висновки про порушення присяги судді стосовно п'яти суддів, що виносили рішення у період МайдануНа засіданні д...

Posted by Оксана Лисенко on 6 жовтня 2015 р.

6 жовтня на засіданні Антикорупційної ради президент України Петро Порошенко оголосив результати боротьби з корупцією в усіх гілках влади. Зокрема він зазначив складності з притягненням до відповідальності представників суддівського корпусу. "Окремо я хотів би сказати щодо того, що і суддів, зрештою, почали притягати до відповідальності. Почала працювати вища комісія суддів, Вища рада юстиції, яка сьогодні дозволяє знімати недоторканність, залучати суддів до відповідальності. Хоча якщо б Верховна Рада проголосувала мої пропозиції, які були підтримані Конституційним судом, включені до порядку денного, про зняття депутатської недоторканності і недоторканності суддів, то ця робота була б набагато ефективнішою", − заявив глава держави.

Детальніше про реформу судової системи, повноваження Вищої ради юстиції та вимоги, що пред'являються до суддів, читайте в статті директора Центру правотворчості Ужгородського національного університету Михайла Савчина для ZN.ua "Конституційна реформа та доступ до справедливого правосуддя".