UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ВРЮ не збираються переатестовувати всіх суддів

Ідею тотальної заміни суддівського корпусу у ВРЮ вважають популістською.

Глава Вищої ради юстиції (ВРЮ) України Ігор Бенедисюк вважає, що ідея тотальної переатестації українських суддів носить популістський характер. Про це він заявив сьогодні в ході виступу на семінарі "Вища рада юстиції: результат, досвід, виклики", повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Ми вбачаємо у таких закликах тільки певної міри популізм, тому що неможливо одночасно звільнити всіх суддів і набрати нових", − зазначив Бенедисюк. Він також додав, що процедура підготовки нового судді є досить тривалою, до того ж, майбутній суддя повинен мати певний досвід роботи в сфері правосуддя.

Бенедисюк підкреслив, що робота нинішнього складу ВРЮ спрямована на формування незалежного і справедливого суддівського корпусу, який буде відповідати запитам суспільства.

Голова ВРЮ повідомив, що станом на 1 жовтня радою вже розглянуто 395 матеріалів про звільнення суддів, і парламент звільнив 126 з них. Інші подання, за словами Бенедисюка, Верховна Рада ще не розглянула. Він також додав, що ВРЮ відкрила дисциплінарні провадження за всіма висновками тимчасової спеціальної комісії (ТСК) з перевірки суддів судів загальної юрисдикції. ВРЮ вже розглянула 11 з 40 подань ТСК, і в 9 випадках підтвердила факт порушення суддями присяги.

Дисциплінарна секція Вищої ради юстиції 6 жовтня рекомендувала звільнити за порушення присяги п'ятьох суддів, які виносили рішення під час Революції гідності. Дисциплінарною секцією були прийняті рішення рекомендувати Вищій раді юстиції внести подання на звільнення за порушення присяги судді Солом'янського суду Алли Демидівської, судді Шевченківського суду Дмитра Кравця, судді Святошинського суду Володимира Макаренка, судді Дніпровського суду Миколи Чауса, а також судді Червонозаводського суду Харкова Дениса Чудовського.

Детальніше про реформу судової системи, повноваження Вищої ради юстиції та вимоги, що ставляться до суддів, читайте в статті директора Центру правотворчості Ужгородського національного університету Михайла Савчина для ZN.ua "Конституційна реформа та доступ до справедливого правосуддя".