Член комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський розповів, що робоча група напрацювала вже два нові законопроєкти про мобілізацію в Україні. В коментарі виданню Obozrevatel він пояснив, що один з них стосується соцзахисту військових, а інший буде націлений на удосконалення самого процесу мобілізації та проходження військової служби.
"Стосовно соціального захисту, то передбачається системно врегулювати питання, пов’язані з відпустками, у тому числі тих, хто повернувся з полону, при народженні дитини та інше, - пояснює Веніславський. - Наприклад, пропонується нова додаткова відпустка із збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів військовослужбовцям, яких звільнено з полону (крім тих, хто відмовився від подальшого проходження служби і бажає звільнитися)".
Також влада хоче законодавчо закріпити права військових на демобілізацію, наголошує він.
"В парламенті обговорюється ідея демобілізації військових протягом 18 чи 36 місяців безперервної служби, проте поки це на рівні обговорення та остаточного рішення з цього приводу немає", - зазначив парламентар.
Нагадаємо, кілька днів тому секретар РНБО Олексій Данілов розповів, що в Україні найближчим часом планують демобілізувати строковиків, термін служби яких закінчився. Охочі залишитися зможуть укласти контракт з армією.
Заміна військових - це створення стабільної системи й уникнення примусової мобілізації на вулицях. Заміна військових — це відновлення довіри до держави. Як це зробити? І чому це потрібно зробити зараз?" Свої відповіді у статті "Чому заміна військових — це не поразка, а перемога?" дає народний депутат України Олексій Гончаренко.