В Україні правоохоронні органи і виконавча влада часто діють відносно підприємців у абсолютно неприйнятний спосіб. Звичайно, це обурює, зокрема, і західних інвесторів, які намагаються розвивати бізнес в нашій країні. Про це у коментарі зазначила депутат податкового комітету ВР Ніна Южаніна, коментуючи факти тиску БЕБ на підприємства австрійського холдингу Pulp Mill Holding та заклик посла Австрії в Україні зупинити переслідування компаній.
"Зрозумійте, наші правоохоронні органи і виконавча влада діють не залежно від обставин. Я це спостерігаю за багатьма прикрими випадками відносно українського бізнесу і абсолютно неприйнятними способами роботи з платниками податків. І це викликає запитання: чи можна себе зараз так поводити? Тим більше ми знаємо, що і нинішня діяльність, і повоєнна діяльність бізнесу в Україні буде дуже важкою. Всі такі випадки (тиску на бізнес зі сторони силовиків, - ред.) треба розбирати і карати тих, хто дістає якісь старі справи, які вже були розслідувані, і робить це з незрозумілих причин. Скоріше за все, корупційні мотиви штовхають правоохоронців знову і знову повертатися до таких справ", - зауважила політик.
За словами Южаніної, така поведінка і БЕБ, і інших силовиків не зрозуміла компаніям з іноземним капіталом.
"Вони шоковані. Зі мною зустрічаються часто, я знаю, навіть, що представники деяких країн взагалі вважають неприйнятною роботу в Україні саме через такі випадки, коли продовжується переслідування бізнесу. Оце і є найбільшим недоліком, який не створює нормальних інвестиційних умов", - пояснила народна депутат, коментуючи заяву посла Австрії в Україні д-р Арада Бенкьо щодо ситуації з компанією "Палп Мілл Прінт" (входить до австрійського холдингу Pulp Mill Holding).
Оскільки "Палп Мілл Прінт" БЕБ та ОГП зараз намагаються переслідувати за вже спростованими у судах звинуваченнями кількарічної давнини, а майнові та немайнові активи підприємства арештовані, посол Австрії в Україні напередодні звернувся до української влади. Арад Бенкьо наголошував на необхідності зробити так, щоб обмежувальні заходи, які застосовуються в рамках проваджень, "були розумними, пропорційними і не призводили до блокування бізнесу, коли звинувачення не підтверджені".
Тим часом діяльність БЕБ зараз розслідує спеціально створена парламентська ТСК, яка теж констатували факти фальсифікацій кримінальних проваджень БЕБівцями проти бізнесу.
У зв’язку з цим, низка народних депутатів пропонують Бюро економічної безпеки взагалі ліквідувати. За ліквідацію, зокрема, виступив і голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.