UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ВМС розповіли, в якому стані РФ повернула українські кораблі

Росіяни познімали з катерів та рейдового буксиру навіть унітази.

Повернуті Росією катери та рейдовий буксир наближаються до територіальних вод України, розповів у коментарі "4 каналу" командувач Військово-морських сил, адмірал Ігор Воронченко.

"Зараз от вони тільки підходять до територіальних вод. О 16-й годині вони десь підійдуть. Йде буксирування (суднами "Сапфір", "Титан" і "Гайдамака" - ред.), швидкість дуже маленька. Вони своїм ходом не йдуть, росіяни їх угробили", - наголосив Воронченко.

Після майже річного полону стан броньованих артилерійських катерів "Бердянськ" і "Нікополь" та буксиру "Яни Капу" далекий від ідеального – росіяни познімали на суднах навіть електрику та сантехніку.

"Познімали навіть плафони, розетки та унітази. Так що ми зараз покажемо всьому світу варварське ставлення росіян до всього", - додав адмірал.

Як повідомлялося, 18 листопада Росія повернула Україні захоплені у 2018 році кораблі ВМС. При цьому в Москві продовжують стверджувати, що повернення кораблів не пов'язано з рішенням Міжнародного трибуналу ООН з морського права, а є нібито "жестом доброї волі".

Судна майже рік простояли в порту окупованої Керчі, перед виведенням на них проводилися ремонтні роботи. Намагаючись приховати докази минулорічної агресії, росіяни, зокрема, ліквідували пробоїну на борту катера "Бердянськ".

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські спецпризначенці атакували та захопили два катери та рейдовий буксир ВМС України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Внаслідок атаки поранення отримали троє моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовця.

Атака в районі Керченської протоки стала першою відкритою агресією РФ проти України з 2014 року. Росія відмовилася визнати захоплених моряків військовополоненими, слідчі ФСБ фабрикували проти них справу за "порушення кордону". 25 травня Міжнародний трибунал ООН ухвалив рішення, яким зобов'язав РФ негайно звільнити моряків і повернути кораблі ВМСУ.

У червні Росія відзвітувала трибуналу про виконання вимоги, однак українців утримували у СІЗО "Лефортове" (Москва) до 7 вересня. Саме тоді відбувся обмін утримуваними особами між Україною та РФ, у результаті якого 24 моряки і повернулися додому.