UA / RU
Підтримати ZN.ua

У військовій частині на Львівщині викрили масштабну схему розкрадання пального

Посадовці військової частини організували схему, викравши 5 тонн пального.

© Військова прокуратура Західного регіону
© Військова прокуратура Західного регіону
© Військова прокуратура Західного регіону
© Військова прокуратура Західного регіону

У Яворівському районі Львівщини правоохоронці викрили масштабну схему розкрадання пального у військовій частині. У схемі брали участь виконувач обов’язків начальника складу паливно-мастильних матеріалів, начальник сховища пального, двоє солдатів та місцевий мешканець, який займався реалізацією викраденого пального.

Як повідомили у п’ятницю, 13 грудня, у прокуратурі у сфері оборони Західного регіону, щомісяця через схему учасники групи реалізовували близько 20 тонн пального на суму приблизно 750 тис. грн. За 8 місяців (з квітня до грудня 2024 року) продали пального на суму близько 6 млн грн.

Зазначається, що у справі проведено 19 обшуків, під час яких вилучено: понад 5 тонн пального, гроші та документи, які підтверджують діяльність схеми.

Читайте також: Кілька «грошових» напрямів із високими корупційними ризиками у Міноборони курує близький друг Умєрова

Чотирьох учасників взяли під варту з можливістю внесення застави (1,5 млн грн для двох та 908 тис. грн для інших). П’ятому призначили цілодобовий домашній арешт.

Злочин кваліфікується за частинами 2–5 статті 27 та частиною 4 статті 410 Кримінального кодексу України (викрадення військового майна в умовах воєнного стану). Санкція передбачає від 10 до 15 років позбавлення волі. Ця справа є важливим нагадуванням про необхідність боротьби з корупцією навіть під час воєнних дій, оскільки зловживання військовим майном безпосередньо впливає на обороноздатність країни.

ZN.UA неодноразово висвітлювало схеми розкрадання державного майна під час воєнного стану. Одна з них стосувалась завищених цін на закупівлі харчів для військових частин, дислокованих у далеких від лінії зіткнення Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській і Черкаській областях. Докладніше читайте у статті Юрія Ніколова "Тилові пацюки Міноборони під час війни "пиляють" на харчах для ЗСУ більше, ніж за мирного життя".