UA / RU
Підтримати ZN.ua

У вбивстві Шеремета була задіяна ціла група - Луценко

Генпрокурор фактично підтвердив, що вибухівку під автомобіль Шеремета безпосередньо закладали мінімум двоє людей.

До вбивства журналіста Павла Шеремета дійсно можуть бути причетні декілька осіб, підтвердив генеральний прокурор ЮрийЛуценко. За його словами, організаторами вбивства є ціла група.

"У нас є кілька новин щодо розслідування, але я не буду оприлюднювати їх на прес-конференції. Я просив би всіх також від цього утриматися", - сказав він в Ужгороді у п'ятницю, 22 липня, відповідаючи на питання журналістів.

Він підкреслив, що перевіряються всі відеозаписи з місця злочину: "Ми займаємося аналізом всіх відеоматеріалів, і не тільки тих, які вам відомі з мережі Інтернет".

"Єдине, що можу повідомити, що вбивця був не один. Це група, і частину цієї групи ми вже бачимо на відео", - підтвердив генпрокурор оприлюднений раніше в ЗМІ відеозапис. На відео видно, що вибуховий пристрій під автомобіль Subaru, на якому Шеремет поїхав на ранковий ефір, заклала жінка.

"Ми знаємо автомобіль, ми бачимо кілька людей, які закладали вибухівку. Найближчим часом у нас буде інформація про тип вибухівки, і це допоможе слідству рухатись по слідах вбивць", - зазначив Луценко, додавши, що зараз робиться все, щоб отримати експертний висновок за типом вибухівки.

Читайте також: Вбивство Шеремета стало несподіванкою, як і смерть Нємцова – RFERL

Напередодні DT.UA повідомило з посиланням на інформацію джерела в правоохоронних органах, що одна з камер відеоспостереження зафіксувала момент закладки вибухівки під машину Олени Притули в ніч з 19 на 20 липня. За словами джерела, перші висновки експертів свідчать про те, що метою був саме водій машини.

Журналіст Павло Шеремет загинув рано вранці в середу, 20 липня, в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка.

Слідство розглядає кілька основних версії причин вбивства журналіста Павла Шеремета – професійні відносини, особиста неприязнь і "російський слід". Крім того, є версії, що справжньою метою замаху міг бути не Шеремет, а керівник інтернет-видання "Українська правда" Олена Притула, якій належав підірваний автомобіль.