Колегія суддів Вищого антикорупційного суду звернулася до Вищої ради правосуддя та генпрокурорки Ірини Венедіктової із повідомленням про втручання у діяльність суддів щодо здійснення правосуддя. Про це повідомили у пресслужбі ВАКС.
Вказано, один із членів ВРП вимагає копії матеріалів судової справи, розгляд якої ще не завершено. Він пояснює це тим, що нібито хоче оцінити вчинені суддею процесуальні дії та ухвалені ним рішення. Крім того, член ВРП заявив про притягнення судді до відповідальності, у випадку невиконання такої вимоги.
“На думку суддів, такі дії члена ВРП мають ознаки конфлікту інтересів, оскільки він здійснює розгляд скарги НААУ, членом якої є вказаний член ВРП. Таким чином, враховуючи положення частини третьої статті 48 Закону України “Про судоустрій і статус суддів”, за якими суддя не зобов'язаний надавати пояснення щодо суті справ, які перебувають у його провадженні, колегія судів ВАКС вважає вимогу члена ВРП надати копії матеріалів справи, розгляд якої не закінчений, такою, що суперечить принципу незалежності суддів та є проявом втручання в їхню діяльність як суддів щодо здійснення правосуддя”, - заявили у ВАКС.
У суді зазначили, що втручання у здійснення правосуддя суперечить ч.ч. 1, 2 ст. 126, ч. 1 ст. 129 Конституції України. У ВАКС також повідомили про те, що колегія суддів заявила про відвід зазначеного члена ВРП, адже його дії викликають сумнів у неупередженості.
“З урахуванням вищезазначеного, колегія суддів Вищого антикорупційного суду просить розглянути це повідомлення та вжити відповідних заходів реагування, передбачених законодавством України”, - додали в суді.
Водночас у “Центрі протидії корупції” зазначили, що членом асоціації є член Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький.
“До речі, згідно із законом про ВРП, витребувати копії матеріалів незавершеної справи прямо заборонено! Крім випадків справ щодо затягування судового процесу. Ще 2011 року КСУ скасував положення про витребування матеріалів. Тож тепер можна сказати ще більш впевнено, що Вища рада правосуддя почала реальний наступ на Антикорупційний суд”, - зазначили в ЦПК.
Нагадаємо, у січні 2020 року Олексія Маловацького обрали заступником голови Вищої ради правосуддя України. У 2015 році він став членом ВРП, а в 2019 році його обрали на цю посаду вдруге. Це при тому, що обіймати цю посаду двічі одна особа не може.
Раніше повідомлялося про те, що Маловацький фігурував у листуванні народного депутата-втікача Олександра Онищенка. Зокрема, за даними ЗМІ, Онищенко домовлявся з лідеркою “Батьківщини” Юлією Тимошенко про те, щоб члени її партії підтримали Маловацького під час таємного голосування за призначення його членом ВРП від Верховної Ради.