Україна залишається єдиною найважливішою можливістю для становлення демократії в колишніх радянських країнах, але необхідно проводити реформи, йдеться в оприлюдненій 12 квітня дослідженні Міжнародної правозахисної організації Freedom House під назвою "Nations in Transit".
У документі зазначено, що український уряд "досяг певного прогресу" у проведенні реформ в 2015 році, але тривала російська окупація Криму, конфлікт на сході України, широко поширена корупція в країні, стримують подальший прогрес.
"Україна повинна рухатися, йти вперед. І якщо вона цього не зробить, є реальна загроза, що держава повернеться до стану тривалого корумпованого управління", - заявив директор дослідження Нейт Шенккан.
Дослідники Freedom House акцентували у дослідженні також те, що економічна криза загрожує стабільності "диктаторського режиму" в пострадянських країнах, міграційний криза підживлює популізм у Східній Європі, а балканські реформи дають збій.
Міжнародна правозахисна організація Freedom House щорічно публікує звіт, в якому простежує розвиток демократії, стан політичних справ і громадянських свобод в 29 країнах - європейських і азіатських державах колишнього соціалістичного блоку. У доповіді організація наводить порівняльний аналіз політичних трансформацій, показує, чи є та або інша країна демократичною чи авторитарною державою.
У лютому глава МВФ Крістін Лагард заявила, що фонду складно продовжувати співпрацю з Україною за програмою розширеного фінансування EFF без належної боротьби з корупцією.
Відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько $ 17 млрд з першим траншем в $ 5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми і виділення в 2015 році трьох траншів по $ 1,6 млрд з їх подальшим зменшенням до $ 0,61 млрд в 2016-2018 рр .. Україна змогла отримати лише перші два транші.