UA / RU
Підтримати ZN.ua

У українського політв'язня Приходька критично погіршилося здоров'я – Денісова

Людмила Денсіова вже звернулася до російської омбудсменки.

У українського політв’язня Олега Приходька, якого утримують в СІЗО Ростова-на-Дону критично погіршився стан здоров’я, повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. Крім того, українця утримують в СІЗО в неналежних умовах.

“Нашому співгромадянину, який має хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, сечостатевої системи, а також глибоке стійке двостороннє порушення слуху та зору, керівництво СІЗО не забезпечує право на отримання належної медичної допомоги, що передбачено пунктом 22 Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями від 30.08.1955, схвалених Економічною і Соціальною радою ООН”, - написала Денісвоа у Facebook.

Вона зазначила, що через різке зниження слуху Олег Приходько позбавлений права на справедливий суд та ефективний засіб юридичного захисту. При цьому неодноразові звернення адвоката українця до суду з клопотанням про проведення кваліфікованого медичного обстеження та лікування залишилися без уваги.

Омбудсмен також додала, що Приходька утримують у погано освітленій камері, без належної вентиляції, з недотриманням норми санітарної площі на одну особу та у повній антисанітарії. Так, за словами Денісової, у камері є щури, таргани та комахи.

“Відповідно до положень Конвенції про захист прав людини і основних свобод такі факти порушення прав прирівнюються до катувань і нелюдського поводження та становлять пряму загрозу життю й здоров’ю Олега Приходька”, - вказала уповноважена.

Денісова звернулася до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової із вимогою вжити невідкладних заходів для відновлення прав українця Олега Приходька. Зокрема, Денісова вимагає терміново провести кваліфікований медичний огляд, забезпечити належні умови тримання відповідно до Мінімальних стандартних правил ООН щодо поводження з в’язнями.

“Переконана, що спільні дії міжнародної спільноти, дипломатичного корпусу України та інших дипломатичних представництв іноземних держав, направлені на захист прав усіх громадян України, які незаконно утримуються країною-агресором, зможуть наблизити день їхнього звільнення”, - заявила уповноважена Верховної Ради.

⚡️⚡️Стан здоров'я українського політв’язня, кримського активіста Олега Приходька, який незаконно утримується в слідчому...

Опубліковано Людмилою Денісовою Понеділок, 23 листопада 2020 р.

Читайте також: Заарештованому в Криму активісту Приходько висунули нове звинувачення — адвокат

На початку грудня 2019 року Російська служба з фінансового моніторингу внесла Приходька до списку осіб, причетних до екстремізму і тероризму, хоча такі дії порушують презумпцію невинності. У лютому того ж року ФСБ провела обшуки в будинку Приходька в селі Оріхове Сакського району. Тоді російські силовики вилучили у активіста українську символіку, прапори партії "Свобода", червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку і домашні CD-диски. Після обшуку Приходька відвезли до Сімферополя, де допитували, розпитуючи про його діяльність і зв'язки на материковій частині України.

9 жовтня російські силовики затримали і вивезли Приходька разом з дружиною. Протягом доби місцезнаходження активіста залишалося невідомим.

Пізніше адвокат Назім Шейхмамбетов повідомив про те, що Приходьку закидають ст. 223.1 (незаконне виготовлення вибухових речовин) і ст. 205 (терористичний акт) Кримінального кодексу РФ. Наступного дня активіста заарештували.

Прокуратура АР Крим (Київ) відкрила провадження у зв'язку з незаконним позбавленням волі українського активіста.

У квітні цього року Олега Приходька з окупованого Криму доставили в СІЗО російського Ростова-на-Дону.