UA / RU
Підтримати ZN.ua

У трьох областях України СБУ затримала бізнесменів, що пересилали нелегалів через кордон

Вартість одного "перевезення" доходила до $3 500 с кожного.

Служба безпеки України ліквідувала масштабні схеми переправлення нелегалів в Україну та Європейський Союз.

В ході спецоперації співробітники СБУ затримали організаторів трьох груп зловмисників в Чернівецькій, Харківській та Сумській областях, передає пресцентр СБУ на каналі Telegram.

У Чернівецькій області викрито трьох організатора угруповання, що спеціалізувалася на незаконному перевезенні іноземців в країни ЄС поза встановленими пунктами пропуску. Вартість "послуги" по переміщенню нелегалів через державний кордон становила 3,5 тисячі доларів з людини.

Правоохоронці затримали фігурантів відповідно до ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу України в районі селища Дяківці при спробі незаконного переправлення на територію Євросоюзу двох громадян однієї з країн Південної Азії.

Фото прес-служба СБУ

Зараз вирішується питання про повідомлення затриманим про підозру за ч. 3 ст. 332 (організація незаконного переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України.

У Харківській і Сумській області блокована діяльність двох угруповань, які організували канали нелегальної міграції з Російської Федерації та в зворотному напрямку.

Читайте також: СБУ відзвітувала про ліквідації каналу контрабанди деталей зброї

До складу групи на Харківщині входило троє жителів регіону. Протягом року вони через власні зв'язки серед криміналітету підшукували бажаючих нелегально перетнути російсько-український кордон. "Клієнтами" зловмисників були іноземці, які перебувають в країні нелегально, представники кримінальних кіл, підозрювані в скоєнні злочинів в Україні й за кордоном. Вартість "трансферу" становила 1,5 тис. Доларів з кожного нелегала.

Зараз вирішується питання про повідомлення фігурантам про підозру за ч. 2 ст. 332 Кримінального кодексу України і кваліфікації їх дій як вчинених у складі організованої групи.

У Сумській області до організації трафіку нелегальної міграції причетні троє громадян України і їх спільники - кілька громадян Росії. Учасники угруповання підшукували "клієнтів" по обидва боки кордону і переправляли їх через ділянки "зеленої" кордону. Таким чином, громадяни "обходили" карантин на перетин кордону, у деяких з них також були проблеми з документами.

Правоохоронці затримали одного з організаторів групи згідно зі ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу України. Зараз йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України. Вирішується питання про повідомлення про підозру іншим учасникам угруповання.

Раніше співробітники Державної прикордонної служби протягом 2020 року затримали майже 9250 нелегальних мігрантів, передає пресслужба ДПСУ.

При цьому понад 8 тисяч осіб затримали за порушення правил перебування в Україні. Найбільша кількість таких правопорушників прикордонники виявили в пунктах пропуску для повітряного сполучення (4340). Серед них - громадяни РФ (1008), Молдови (872), Азербайджану (645), Грузії (642), Угорщині (623), Туреччини (535), Вірменії (312) і Румунії (278).

Ще більше ніж 5 тисячам потенційних нелегальних мігрантів відмовили під час заходів прикордонного контролю.

Відзначається, що найбільшу кількість відмов зафіксована в пунктах пропуску для повітряного сполучення - 2960. Серед них - громадянам РФ (1477), Туреччини (+1427), Індії (272), Молдови (216), Азербайджану (206).

1067 осіб затримали за незаконне перетинання державного кордону.

Основну категорію правопорушників становили громадяни Молдови (206), Туреччини (131), Афганістану і РФ (по 62), Бангладеш (58), Індії (56). На рубежах з країнами Європейського Союзу затримали 691 нелегального мігранта. Як повідомляють в ДПСУ, найбільше затриманих - на кордоні з Польщею (263) і Словаччиною (217).

Також в Закарпатській області прикордонники запобігли незаконне переправлення в Угорщину трьох громадян Сирії.

Затримані організатори переміщення нелегальних мігрантів, повідомляє пресслужба Державної прикордонної служби України на сторінці в Facebook.