UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ТКГ назвали подальші кроки щодо врегулювання російсько-українського збройного конфлікту

Основою врегулювання конфлікту в Україні залишається виконання домовленостей нормандського саміту.

Виконання домовленостей лідерів країн нормандський четвірки, як і всього пакета мінських домовленостей, залишаються для України основою політико-дипломатичного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту і відновлення миру в Донбасі. Про це йдеться в заяві Тристоронньої контактної групи по Донбасу, опублікованій в середу, 9 грудня, в Facebook.

"Протягом цього року Українська делегація для участі в ТКГ докладала активних зусиль для виконання завдань, поставлених Президентом України на шляху просування по етапах мирного врегулювання конфлікту", - йдеться в заяві.

Відзначається, що наступними кроками в ТКГ бачать: подальше звільнення утримуваних; забезпечення повного і безумовного допуску міжнародних організацій, перш за все Міжнародного комітету Червоного хреста, до всіх утримуваних; відкриття та належне функціонування пунктів пропуску через лінію розмежування; виконання умов безпеки, включаючи розмінування і розведення військ.

У ТКГ також вважають важливим продовження обговорення робочих пропозицій України щодо виконання політичних аспектів Загальних узгоджених висновків Паризького саміту від 9 грудня 2019 року.

"Україна вдячна Німеччині й Франції, а також ОБСЄ за активну посередницьку роль у врегулюванні конфлікту і зусилля з повернення світу на Українську землю", - йдеться в заяві.

У ТКГ також закликали Російську Федерацію вжити всіх належних заходів для продовження роботи згаданих форматів для виконання всіх рішень, прийнятих на рівні лідерів чотирьох країн, а також здійснити реальні кроки щодо врегулювання збройного конфлікту на основі норм і принципів міжнародного права, поваги державного суверенітету і територіальної цілісності України.

- Сьогодні річниця Паризька саміту лідерів стран «Нормандського формату». Виконання домовленностей лідерів Н4, як й...

Опубліковано Українська Делегація для участия у Трісторонній контактній групі. Вівторок, 8 грудня 2020 р

Читайте також: У ТКГ немає прогресу щодо мирного плану для Донбасу - ОБСЄ

Нагадаємо, раніше глава української делегації Леонід Кравчук заявив, що підготовлений українською стороною «План спільних кроків» для ТКГ пропонує повністю припинити конфлікт і демілітаризувати окремі райони Донецької і Луганської областей на початку 2021 року, аби створити всі необхідні умови для проведення там місцевих виборів 31 березня 2021 року.

За словами президента Зеленського, саме цей план буде ключовою темою переговорів радників.

Після засідання 10 листопада, українська сторона заявила, що сторони взяли план дій України з Донбасу за основу.