UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Табачника знову замовили підручники по 600 гривень

Міносвіти раніше обіцяло, що цього року закупівлі підручників мовами національних меншин будуть у 2-3 рази дешевшими, ніж на рік раніше.

ГНУ "Інститут інноваційних технологій і змісту освіти" Міносвіти і науки України від 12 серпня уклало низку угод на видання підручників на загальну суму 85,93 млн грн.

Про це свідчить інформація відомства у "Віснику державних закупівель", пишуть "Наші гроші".

Половину всіх підрядів отримали ТОВ "Видавництво "Генеза" (24,81 млн грн) і ТОВ "Видавничий дім "Освіта" (28,55 млн грн).

Найдорожчими виявилися підручники для шкіл з навчанням іноземними мовами - їхній тирах склав всього кілька екземплярів.

Підручник "Літературне читання. Польська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. 3 клас" буде коштувати більше 607 грн. "Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням польською мовою. 3 клас" буде коштувати більше 571 грн за екземпляр.

Тиражі цих підручників становлять 198 примірників.

Разом з тим ціна на них перевищує обіцяну Міносвіти, якому нібито вдалося зменшити вартість малотиражних підручників порівняно з попередніми роками.

Прес-служба Міносвіти раніше заявила: "Ось для порівняння: вартість найдорожчого підручника мовами національних меншин у 2013 році складає всього 365,64 гривні, коли, наприклад, вартість підручника з біології на мовах національних меншин в 2009 році склала 870,50 гривень".

Високу ціну на підручники, малотиражні у міністерстві пояснили тим, що їх виготовлення "складається не тільки з витрат паперу, картону, плівки та поліграфічних витрат, а ще й з редакційних та видавничих (авторські гонорари, розроблення оригінал-макетів, художні та редакційні витрати). Вказані витрати щодо кожного підручника розподіляються на загальний наклад (тираж, обсяг) підручників, що купується, тобто, чим менший тираж, тим більший відсоток витрат у загальній вартості підручника".

Нагадаємо, перевірка Рахунковою палатою ситуації з виданням підручників Міністерством освіти у 2010-2011 роках виявила, що видавництва, яким міністерство Дмитра Табачника замовляло підручники, замовляли поліграфічні послуги харківському ТОВ "Побутелектротехніка" Михайла Шифріна. Після цього компанія замовляла друк у реальних типографіях, залишаючи собі 60-85% від загальної суми виділених міністерством коштів. !zn

Читайте також:

Табачник хоче навчати історії без Голодомору-геноциду, УПА і бою під Крутами

Міносвіти згортає програму розвивального навчання для першокласників

У Каховці вчителів змушують вішати портрети Януковича у кожному класі