UA / RU
Підтримати ZN.ua

У суді пояснили своє рішення з приводу добробатовца Федорченко

Суд приймав своє рішення на підставі даних про особу та характеристик підозрюваного.

При прийнятті рішення відпустити на поруки Олександра Федорченка, підозрюваного в пораненні поліцейського, суддя враховував дані про нього і позитивні характеристики, йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті Шевченківського райсуду Києва.

"При прийнятті зазначеного рішення слідчим суддею враховувалися дані про особу підозрюваного Федорченко, його соціальний статус, наявність у нього міцних соціальних зв'язків, а також його репутація захисника національних інтересів держави, які підтверджують долучені до матеріалів клопотання копії документів, зокрема, посвідчення про нагородження медаллю "За доблесну службу" від 20.08.2015, підписана Президентом України, позитивна характеристика від голови правління громадської організації "Громадянський корпус добровольчих батальйонів" та характеристика депутата Ірпінської міської ради VII скликання, які представляють підозрюваного як патріотичного, відповідальної і чесної людини", - йдеться в повідомленні.

Також у суді наголосили, що слідчий суддя прийшов до наступного висновку: надані народними депутатами Семеном Семенченко, Володимиром Парасюком, Євгеном Соболєвим і Павлом Костенком заяви про взяття під особисту поруку підозрюваного Федорченко заслуговують довіри, в їх заявах містяться відомості, які характеризують підозрюваного тільки позитивно.

Також, на переконання слідчого судді, запобіжний захід у вигляді особистої поруки народних депутатів буде дієвою і забезпечить виконання підозрюваним своїх процесуальних обов'язків. Запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на думку суду є надто суворою і невиправданою, оскільки "не відповідає ступеню ризиків у кримінальному провадженні, які наведені в клопотанні слідчого".

Крім того, наголошується, що Федорченко має на утриманні двох неповнолітніх дітей, не раз отримав поранення, пов'язані з виконанням обов'язків військової служби, нагороджений пам'ятним нагрудним знаком "Іловайськ-2014", нагрудним знаком "За доблесну службу", медаллю "Захиснику вітчизни".

"Просимо звернути увагу, що незгоду з судовим рішенням може бути вирішено тільки законним способом, а саме шляхом перегляду такого рішення відповідним судом", - підсумували в Шевченківському райсуді.

Читайте також: У Нацполіції уточнили кількість травмованих за рік правоохоронців

Раніше повідомлялося, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков скасував свій наказ про нагородження вогнепальною зброєю колишнього бійця добровольчого батальйону "Донбас" Олександра Федорченка, який поранив поліцейського в ході зіткнень біля Солом'янського райсуду.

Також Аваков заявив, що вважає рішення Шевченківського райсуду відпустити на поруки стрілка по поліцейському своєрідним схваленням суддею стрільби по правоохоронцям, і збирається прийняти з цього приводу адекватні заходи реагування.

Під час зіткнень під Солом'янським судом Києва, де обирали міру запобіжного заходу підозрюваному у корупції меру Одеси Геннадія Труханова, один з поліцейських отримав вогнепальне поранення в ногу. Стрілець був затриманий і доставлений у райвідділ, за фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 345 Кримінального кодексу (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу). Як повідомив ветеран батальйону "Донбас" Євген Шевченко, затриманим за стрілянину є учасник АТО Олександр Федорченко (позивний "Брест"). За словами Шевченка, поліцейські намагалися без пояснення причин відібрати у Федорченко зброю, якою його нагородили за проявлену під час бойових дій мужність.

Нагадаємо, що Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід двом добробатовцам з чотирьох, які були затримані під час сутичок під Солом'янським судом під час обрання запобіжного заходу меру Одеси Геннадія Труханова. Айдаровцу Володимиру Хитричу з позивним "Бача" присудили нічний домашній арешт, бійця "Донбасу" Миколи Чудовського з позивним "Диво" відпустили на поруки народних депутатів, також, як і стрільця Олександра Федорченка.