У Києві з початку лютого зафіксовано 13 випадків захворювання на кір, при цьому десятеро хворих – діти, повідомив "112 Україна" директор ДУ "Київський міський лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я" Сергій Чумак.
"Кір наразі нарощує темпи, і ми щодня реєструємо практично по 2-3 випадки. Взагалі за цей проміжок часу у нас зареєстрований 151 випадок, з них 98 дітей. Якщо взяти лише лютий, то за 5 днів ми вже зареєстрували 13 випадків, 10 з них - діти", – повідомив журналістам Чумак.
Крім того, директор "Київського лабцентру МОЗ" розповів про ситуацію з грипом та ГРВІ в столиці.
"Наразі ми реєструємо підвищення рівня захворюваності, але до підвищеного порогу нам ще потрібно рости. Якщо взяти порівняно з минулим тижнем, минулого тижня у нас було 19656 захворювань, то цього ми спостерігаємо підвищення захворюваності на 10%", - підкреслив він.
Більша частина хворих, 71% - це діти та підлітки дошкільного та шкільного віку.
"Спільно з адміністрацією доведено до відома, що згідно з наказом МОЗ 732, керівники установ мають право за відсутності 20% учнів у класах або в навчальному закладі у питаннях, що стосуються грипу та ГРВІ, запроваджувати обмежувальні заходи", - заявив Сергій Чумак.
Раніше повідомлялося про те, що всього з початку 2018 року майже три тисячі українців захворіли на кір. За цей період від кору померли три людини: двоє дітей і один дорослий пацієнт.
Найбільша кількість хворих за минулий тиждень зафіксована в Івано-Франківській, Одеській, Закарпатській, Чернівецькій та Львівській областях. Не зафіксовані випадки захворювання в 2018 році лише в Чернігівській області. У Сумській області за минулий тиждень зареєстровано два випадки кору.
Раніше в. о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун заявила про те, що кір до України прийшла з Євросоюзу, а саме з Румунії, де також є проблеми з вакцинацією. За даними відомства, минулого року було зафіксовано 4782 випадки захворювання на кір, Івано-Франківська та Одеська області стали лідерами за кількістю хворих.
З початку 2018 року в Україні захворіли на кір 1285 осіб, з них 429 дорослих і 856 дітей. Найвищий рівень захворюваності зафіксовано у західних областях - Івано-Франківській, Чернівецькій та Закарпатській. За період спалаху захворювання померли вісім осіб.