UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Степанова пояснили рішення ЄС не відкривати кордони для України

І нагадали, хто зможе в'їхати в країну, попри погіршення епідситуації.

Міністерство охорони здоров'я прокоментувало рішення Євросоюзу не включати Україну до переліку країн, з якими країни-члени блоку готові відкрити кордони з липня. У Міністерстві також уточнили вимоги для іноземців, яким буде дозволено в'їзд в Україну.

25 червня був оприлюднений «зелений» список із 54 країн, громадянам яких дозволено в'їзд у ЄС; у ньому була й Україна. 29 червня список оновили, у ньому залишилося 15 країн, і не було України.

В'їхати в ЄС можуть громадяни країн, в яких показник захворюваності на COVID-19 тримається на рівні 16 і нижче випадків на 100 тисяч населення. В Україні він зараз - 57 випадків на 100 тисяч населення. Хоча ще два тижні тому цей показник був майже вдвічі нижчим.

«Якщо ми говоримо про Україну, то на сьогодні у нас показник цей становить вже 57 на 100 тисяч населення. Хочу нагадати, що ще два тижні тому цей показник був на рівні 37. Тобто, такий шалений ріст, який стався протягом останніх двох тижнів », - зазначив на брифінгу 30 червня міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Міністр також уточнив, для кого з подорожуючих в'їзд в Україну залишатиметься відкритим. Це: дипломати, сезонні робітники, іноземні студенти, особи, які шукають притулку в країнах ЄС.

Читайте також: Польща обмежила міжнародне авіасполучення, рейси з Києва скасували

Як повідомлялося, Україна дісталася «червоної зони» країн з коронавірусом. Це означає, що в країні спостерігається значне поширення COVID-19 і вона не відповідає критеріям для активного відновлення міжнародного авіасполучення.

У червні епідеміологічна ситуація в Україні значно погіршилася, кількість нових випадків інфікування щодня зростає. Станом на 30 червня на коронавірус захворіли 44 334 українці, з них 706 - за останню добу.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов пояснив цю тенденцію небажанням українців дотримуватися правил профілактики коронавірусу і доручив лікарням готуватися до другої і третьої хвиль COVID-19.