У рамках розслідування справи "Савченко-Рубана" головне слідче управління СБУ проводить 13 експертних досліджень зброї, боєприпасів, вибухових речовин, відео - і аудіоматеріалів, публічних виступів і закликів, у тому числі, комісійну судово-психологічну експертизу з перевірки правдивості показань народного депутата Надії Савченко.
"Проведені допити свідків, які повідомили важливі фактичні дані про обставини, що є предметом дослідження в даному виробництві. Здійснюється огляд і аналіз документів і предметів, вилучених за місцем проживання і роботи Рубана та Савченко, перевіряється причетність до інкримінованих їм злочинів інших осіб", - повідомила прес-служба СБУ.
При цьому в відомстві зазначили, що фігуранти справи, користуючись своїми процесуальними правами, відмовляються від свідчень слідству.
Що стосується тривалості розслідування, то в СБУ зазначили, що кримінальне провадження доволі складне, проте закінчення попереднього розслідування планується в розумні стислі терміни.
Керівника Центру визволення полонених "Офіцерський корпус" Володимира Рубана затримали на КПВВ "Майорське" 8 березня. Під виглядом переселенця він намагався провезти на підконтрольну Україні територію партію зброї, захованої у меблях. Його підозрюють у підготовці теракту в урядовому кварталі, атаки на Верховну Раду і вбивства депутатів та інших державних діячів.
22 березня Верховна Рада позбавила Надію Савченко депутатської недоторканності, а також схвалила її затримання й арешт.
Генпрокурор Юрій Луценко вручив Савченко повідомлення про підозру, потім її затримали. Депутата підозрюють у підготовці теракту, державного перевороту та повалення влади. За словами Луценка, слідство має докази участі представників Російської Федерації у сприянні Савченко і голові "Офіцерського корпусу" Володимиру Рубану у підготовці ними перевороту.
Детальніше про політичні мотиви і наслідки "справи Савченко-Рубана" читайте у матеріалі Юлії Мостової "Переспрямований вибух" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".