UA / RU
Підтримати ZN.ua

У справі про будівництво "Охматдиту" оголошено підозри трьом особам

Фігуранти корупційної справи завдали збитків на понад 30 млн грн.

Будівництво нового корпусу дитячої лікарні обіцяють завершити до 2020 року

Будівництво нового корпусу дитячої лікарні обіцяють завершити до 2020 року

НАБУ і САП повідомили трьом особам про підозру у заподіянні 30 млн грн збитку державі - ці кошти передбачалися на будівництво нового корпусу лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит". Мова йде про колишнього директора державного підприємства-замовника будівництва "Укрмедпроектбуд", керівника приватного підприємства-генпідрядника, а також главу підприємства-зберігача обладнання, яке мали використовувати для облаштування лікарні, інформує прес-служба НАБУ.

Дії екс-керівника "Укрмедпроектбуд" кваліфіковані за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України. Керівникам приватних компаній інкримінують скоєння злочинів, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України.

Оскільки місцезнаходження керівника підприємства-зберігача поки не встановлено, про підозру йому повідомлено в порядку ст. 135, ст. 278 Кримінально-процесуального кодексу України. Вирішується питання про оголошення його в розшук.

Як встановило слідство, в 2013 році підозрювані у змові фактично сфабрикували документи, які нібито підтверджували поставки інженерного та технічного обладнання для нового корпусу лікарні "Охматдит". Насправді ніякої поставки не відбулося і на зберігання його не передавали. Проте кошти за поставлене виключно "на папері" обладнання підприємство-генпідрядник отримав. Внаслідок таких дій державним інтересам завдано шкоди, розмір якої перевищує 30 млн грн.

Детективи НАБУ почали розслідування зазначених фактів у вересні 2017 після отримання матеріалів від Національної поліції України. Відповідну постанову про закріплення підслідності за Національним бюро винесено Генеральним прокурором в серпні 2017 року.

Читайте також: Нові відділення "Охматдиту" запрацюють вже влітку - Голик

Раніше правоохоронці передали до суду справу про привласнення ліків співробітниками Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит". Загальна сума вкрадених медсестрами і завідувача аптечним складом ліків становить близько 6,5 мільйонів гривень.