UA / RU
Підтримати ZN.ua

У спецслужбах РФ є підрозділи, які працюють лише на розхитування ситуації в Україні – СБУ

В СБУ розповіли про результати роботи кіберфахівців протягом минулого року.

У російських спецслужбах є окремі підрозділи, які працюють виключно на розхитування ситуації в Україні, заявив керівник управління Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк. Він також назвав інструменти у гібридній війні РФ з Україною.

“В умовах гібридної війни масштабність інформаційної агресії РФ, яка організовується та координується цими структурами, зростає на порядок. Вони сконцентровані на проведенні спеціальних інформаційних операцій та акцій, у тому числі підривного характеру. Тобто є окремі підрозділи, які працюють виключно “по Україні” і отримують на це фінансування”, ‒ процитували Вітюка у пресслужбі СБУ.

Він додав, що інструментами в гібридній війні стають телеканали, інформпортали, вебресурси, спільноти у соцмережах, поштові сервіси, Telegram-канали, так звані фабрики тролів та окремі блогери. Вітюк пояснив, що їх використовують для антиукраїнської пропаганди та дестабілізації ситуації в Україні. Вказано, що для кіберфахівців СБУ системною роботою є комплексний захист національного інформаційного простору від посягань іноземних спецслужб.

Зокрема, за 2020 рік Служба безпеки:

"Через такі мережі збирають розвідувальні та персональні дані громадян України, а потім атакують органи влади та об’єкти критичної інфраструктури держави", - зазначив Вітюк.

При цьому значна частина таких ботомереж і кібератак координуються саме з Росії. Така ж ситуація склалася з проросійською пропагандою, над якою працюють фахові пропагандисти на замовлення спецслужб держави-агресора.

Читайте також: СБУ завела 22 тисяч справ за злочинами під час окупації Криму і Донбасу

Раніше повідомлялося про те, що Служба безпеки заблокувала роботу ботоферми, яка складалася з 18 тисяч акаунтів. Боти працювали на замовлення кураторів з РФ та деяких політичних сил.

У жовтні 2020 року під час місцевих виборів зловмисники розповсюджували фейкову інформацію про ситуацію в Україні. Вони штучно підвищували соціальну напругу у суспільстві. Зокрема, зловмисники “накручували” голоси у соцопитуваннях, штучно збільшували кількість замовних перепостів і коментарів окремих лідерів громадської думки та політичних діячів.