UA / RU
Підтримати ZN.ua

У сім’ї  Богуслаєва є ще нерухомість на Лазуровому узбережжі – «Схеми»

Це майно записане на компанію сина Богуслаєва.

Син підозрюваного у роботі на Росію експрезидента підприємства «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва Олександр є бенефіціаром компанії у Франції, на яку зареєстроване майно на Лазуровому узбережжі, пишуть журналісти проєкту «Схеми».

За даними розслідування, Олександр Богуслаєв разом із бізнес-партнером Сергієм Шинкаренком володіє фірмою SCI Saint Petr. На цю фірму записана квартира, підвал, паркомісце і гараж у житловому комплексі Parc Saint Paul у Валлорісі (французький регіон Прованс-Альпи-Лазуровий берег). Вартість цієї нерухомості оцінюється в 800 000 євро.

При цьому журналісти з’ясували, що це не єдина нерухомість у Франції, якою Богуслаєв і Шинкаренко володіють спільно. Зокрема на їхню спільну компанію зареєстрований і будинок на бульварі Едуарда восьмого у Ніцці вартістю 1 мільйон 620 тисяч євро.

Читайте також: Богуслаєва можуть обміняти на тисячу українських захисників — Подоляк

У листопаді 2022 року «Схеми» виявили, що Олександр Богуслаєв є бенефіціаром низки компаній у Франції, на які зареєстроване майно на Лазуровому узбережжі. Загально ця нерухомість оцінюється в 6 мільйонів євро, або ж 250 мільйонів гривень.

Також відомо, що він був громадянином Росії з 2000 року, а також мав нерухомість у Москві, яку ніде не вказував.

22 жовтня минулого року Служба безпеки України затримала В'ячеслава Богуслаєва, 24 жовтня його та керівника одного із департаментів "Мотор Січі" Олега Дзюбу було взято під варту. Обом фігурантам висунута підозра за двома статтями Кримінального кодексу України: 111-1 (колабораційна діяльність) та 111-2 (пособництво державі агресору).

За версією слідства, колишній керівник "Мотор Січі" Богуслаєв продавав авіаційні двигуни до РФ, а з початком повномасштабної війни наказав сховати документи і розібрати гвинтокрили, щоб ними не могли скористатися українські військові. Судячи з аудіозаписів розмов Богуслаєва з росіянами, він скаржився на мародерство та обстріли Запоріжжя, в тому числі й очолюваного ним заводу, та все одно підтримував окупацію України.