UA / RU
Підтримати ZN.ua

У штабі показали фото з тренувань водолазів-розвідників «Азова»: фоторепортаж

Бійці відпрацьовують навички збору розвідданих, проведення диверсій і пошукових робіт, розмінування тощо.

© Операція Об'єднаних сил / Facebook
© Операція Об'єднаних сил / Facebook
© Операція Об'єднаних сил / Facebook
© Операція Об'єднаних сил / Facebook

Військовослужбовці полку «Азов» Національної гвардії проходять курс навчання за спеціальністю «водолазна розвідка». Фотографії з тренувань водолазів-розвідників пресцентр штабу операції Об'єднаних сил оприлюднив у неділю, 27 грудня.

«Поява спеціальності обумовлена не тільки тим, що бійці постійно розвиваються і освоюють нові аспекти військової справи, а й потребою в фахівцях вузького профілю для виконання спеціальних завдань по підводного розвідці. До них відносяться отримання розвідданих, диверсії, пошук, розмінування вибухонебезпечних предметів тощо», - пояснили в штабі.

Водолазну підготовку проходять бійці взводів розвідки першого і другого батальйонів полку. Розвідників, які виконують завдання в районі ООС, тренують досвідчені водолази з «Азова» та інших підрозділів НГУ.

Тренери мають домогтися того, щоб водолази подолали психологічний бар'єр і адаптувалися до водного середовища, навчилися правильно дихати під водою і контролювати своє дихання в екстремальних умовах, збирати і перевіряти спорядження. Курс також включає медичну підготовку, зокрема реанімаційні заходи.

За початковим етапом йдуть практика та іспити, а також проходження перешкод під водою в повному спорядженні і стрес-тести.

Під водою противник може зірвати з бійця маску або вирвати дихальний апарат. К таких обставинах водолаз повинен діяти чітко: не панікувати, спокійно перевірити спорядження, усунути проблему і відновити доступ повітря, відбитися від ворога.

Під час тренувань водолазам зав'язують очі, щоб імітувати погану видимість в каламутній воді або в темний час доби, зв'язують руки і ноги, ускладнюючи пересування під водою.

До стрес-тестів також відносяться тривале перебування в холодній або теплій воді: водолази мають уміти адаптуватися до переохолодження та перегрівання, контролювати свої фізіологічні реакції.

«Стресостійкість - одна з найважливіших рис, якими повинен володіти водолаз-розвідник, адже від поведінки фахівця в небезпечних ситуаціях, які є досить частими в районі проведення операції Об'єднаних сил, залежить не тільки виконання завдання, але і, в першу чергу, - його життя», - сказано в публікації.

Читайте також: Опубліковано відео спільних тренувань українських та американських водолазів на Sea Breeze 2015

Всеной цього року в Одесі вперше за історію Збройних сил України успішно пройшла підготовку та отримала кваліфікацію водолаза жінка-військовослужбовець. Катерина Нікітенко провела під водою 650 хвилин, опускаючись на глибину до 30 метрів. На різних етапах навчання відсіваються до 70% чоловіків-водолазів.

У свої 19 років військовослужбовець пройшла шлях від матроса до старшини першої статті Військово-морських сил ЗСУ.