Широкіно режим припинення вогню не дотримується, вибухова хвиля від важких мінометів відчувається навіть у Маріуполі. Про це під час брифінгу в Маріуполі заявив заступник голови спостережної місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг.
"У зв'язку з моїм візитом до Широкіно, я хочу ще раз підкреслити, що, на жаль, режим припинення вогню порушувався кілька разів за останні кілька днів. Важке озброєння використовувалося під час вихідних, і наші спостерігачі могли відчувати хвилю, яка йшла від вибухів навіть тут, у Маріуполі. Це були вибухи від важких мінометів, які не повинні знаходитися на тій лінії", - сказав Хуг.
Представники спецмиссии закликають протиборчі сторони припинити зіткнення в районі Широкіно, відвести озброєння, а також забезпечити доступ в цей населений пункт спостерігачів місії.
Хуг розповів, що сьогодні представники місії відвідали Широкіно, вони змогли просунутися на 300 метрів углиб села далі від того, куди їх допускали раніше. "Кількість руйнувань в Широкіно зросла в порівнянні з нашим попереднім візитом. Також там багато снарядів, що не розірвалися", - розповів він.
За час перебування в Широкіно спостерігачі чули більше 20 мінометних пострілів.
"Протягом нашої поїздки ми чули численні мінометні постріли, а також перестрілки зі стрілецької зброї у безпосередній близькості від місця розташування місії", - сказав Хуг.
За його словами, під час відвідин спостерігачами Широкіно, підірвався на розтяжці журналіст. "Журналіст отримав серйозні пошкодження після вибуху пристрою, залишеного в підвішеному стані, медик, який був у складі спостережної місії, надав йому першу допомогу", - повідомив Хуг.
Як підкреслив заступник голови СММ ОБСЄ, в селі в даний час знаходиться від 30 до 40 мирних жителів, серед них є і діти. У більшості з них немає електрики, питної води, відчувається, що бракує їжі і відсутня медична допомога.
"Продовження обстрілу в порушення режиму припинення вогню представляє серйозну небезпеку не тільки для представників місії, журналістів, але також і для проживаючих у Широкіно цивільних осіб", - сказав він.
Хуг зазначив, що спостерігачі СММ мають інформацію про жертви серед мирного населення під час Великодніх свят в результаті активізації боїв.
Режим тиші в зоні АТО був зафіксований в мінських угоди від 15 лютого. Згідно з цими договорами, обидві сторони конфлікту повинні були відвести важке озброєння від лінії зіткнення. ВСУ це зробили і регулярно демонструють представникам ОБСЄ місця дислокації техніки. Бойовиків ж звинувачують у недотриманні мінських домовленостей. До того ж, регулярно надходять повідомлення про посилення угруповання бойовиків технікою і живою силою.