Минулого тижня у Верховній Раді України відбулися комітетські слухання на тему законодавчого забезпечення розвитку дошкільної освіти. Однією з винесених проблем на обговорення стало питання доступності та розвитку мережі дитячих садків. Про це пише у своїй статті для ZN.UA аналітик CEDOS Ірина Когут.
Зазначається, що останніми роками черга в дитячі садочки помітно скоротилася, однак проблема охоплення нікуди не поділася.
За словами авторки матеріалу, сьогодні особливо болісною така проблема є для сільських територій.
"2019 року в майже 15 тисячах дитсадків навчалося 1,3 мільйона дітей, і 76% їх мешкають у містах. У селах лише трохи більше половини дітей віком 3-5 років відвідують дитсадки, а якщо подивитися на дітей віком від 1 до 6 років - серед них дошкільнят усього 41%", - зазначає Когут.
Повідомляється, що на слуханнях комітетів ішлося про державну підтримку розвитку мережі дитсадків та - як варіант - організацію підвезення дітей.
"Однак навіть якщо припустити, що уряд справді пріоритезує доступ до дошкільної освіти й разом із місцевою владою виділить удосталь коштів, аби не просто довести показник охоплення дошкільною освітою дітей 4–6 років до 95%, а й вирішити проблему переповнених груп і створити всім вихованцям комфортні та безпечні умови в дитсадках, у нас однак лишиться проблема №2, а саме - небажання батьків віддавати дитину в садок", - підкреслює авторка.
Що саме хочуть змінити у сфері української дошкільної освіти - читайте в статті Ірини Когут "Дитячий садок!.." для ZN.UA.