UA / RU
Підтримати ZN.ua

У СБУ відзвітували про викриття міжнародної банди торговців зброєю

Деталі ввозилися в Україну зі США та Євросоюзу, і збиралися у вогнепальну зброю в одному зі столичних гаражів.

© СБУ
Ділки облаштували майстерню просто у гаражі
Ділки облаштували майстерню просто у гаражі
© СБУ
© СБУ
© СБУ
© СБУ
© СБУ
© СБУ

Співробітники Національної поліції і Служби безпеки України викрили в столиці злочинне угруповання, яке займалося контрабандою, виготовленням та продажем в Україні вогнепальної зброї і боєприпасів, незаконно ввезених на територію країні зі Сполучених Штатів та країн Європейського союзу, повідомляє прес-служба СБУ.

"Встановлено учасників групи, які через своїх закордонних спільників налагодили незаконне ввезення зі США та країн ЄС окремих деталей зброї", – розповів на брифінгу заступник голови СБУ Віктор Кононенко.

Через кур'єрів члени угруповання переправляли контрабанду до Києва. Після цього в майстерні, облаштованій у гаражі одного зі зловмисників, збирали вогнепальну зброю на продаж.

"Зловмисниками зброя приводилась до бойового стану та у разі необхідності споряджалася виготовленими тут же глушниками. Реалізовували її на "чорному ринку" за ціною 2300-2500 євро", – додає Кононенко.

Покупців нелегального товару ділки шукали через спеціалізовані форуми у мережі інтернет. Організатора угруповання затримали на одній з вулиць Києва, під час спроби чергового продажу зброї. Він намагався продати два пістолети іноземного виробництва.

Правоохоронці провели обшуки у майстерні та за місцями проживання фігурантів справи. Вони вилучили три кулемети, три автомати, дві гвинтівки, сім пістолетів-кулеметів, 30 пістолетів марок Glock, Colt, CZ, Browning, Beretta, Walther, SigSauer, Vzor, вісім гранатометів, 32 гранати, п'ять мін, 3240 набоїв різного калібру та комплекти деталей для виготовлення пістолетів.

За фактом контрабанди та торгівлі зброєю правоохоронцями відкрито кримінальне провадження за статтею 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами або вибуховими речовинами). "Виявлені зразки зброї передані для проведення експертизи" – підкреслив заступник голови Національної поліції України Віталій Невгад.

Восени 2016 року президент України Петро Порошенко відповів на електронну петицію і висловився проти вільного володіння зброєю. Він аргументував це тим, що більшість українців виступають проти.

Як писало DT.UA, Україна - єдина в Європі держава, в якій досі не вирішено питання законного продажу й носіння вогнепальної зброї. При цьому швейцарський збройовий проект Small Arms Survey оцінив обсяги нелегальної зброї в Україні від двох до шести млн одиниць.

Детальніше про проблеми цивільного обігу й застосування зброї читайте у матеріалі Олександра Шульги "Українці і зброя: незнання, маніпуляції і страхи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".