UA / RU
Підтримати ZN.ua

У розвідці розповіли про героїчні вертолітні місії, які доставляли припаси у заблокований Маріуполь

Під час таких місій наша сторона зазнала втрат серед особового складу. Також окупанти збили кілька вертольотів. 

Очільник ГУР МО Кирило Буданов розповів, що екіпажі українських вертольотів Мі-8 16 разів проривалися через російську ППО та ворожу авіацію, аби доставити нашим захисникам, які знаходилися на "Азовсталі" у заблокованому Маріуполі, вкрай необхідні припаси і свіжі сили. Про це він розповів журналістам The War Zone

"Спецоперація була спланована і проведена військовою розвідкою Міністерства оборони України", — вперше розповів Буданов подробиці цих місій. 

Він зазначив, що на "Азовсталі" наші героїчні захисники обкопувалися протягом трьох місяців, позаяк сталеварний завод є великим. Проте в міру того, як у них закінчувалося продовольство, боєприпаси і медикаменти, а натомість зростала кількість важкопоранених, в їх проханнях про допомогу зростав і відчай. 

Очільник розвідки розповів, що всі поставки пройшли успішно. Проте під час 5-го та 7-го вильотів було збито два наші вертольоти. Також окупанти знищили третій вертоліт, який прибув на допомогу.

Інформацію щодо постраждалих голова розвідки не став уточнювати. Він лише зауважив, що хоча останній літак і зміг доставити все необхідне, цього виявилося недостатньо, аби запобігти захопленню Росією заводу. 

Про те, що ЗСУ неодноразово доставляли в Маріуполь допомогу, заявляв і заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу Олексій Громов. Та він додав, що ці поставки "були можливі до поширення інформації про допомогу. В результаті противник вжив заходів щодо посилення системи ППО, що ускладнило нам проведення таких дій і призвело до втрат особового складу і вертольотів, які евакуювали поранених".

Читайте також: Останній день у фортеці Маріуполь: захисник міста "Орест" показав "Азовсталь" зсередини

Нагадаємо, сьогодні всі захисники, які після отримання наказу зберегти своє життя вийшли з територію заводу "Азовсталь", знаходяться на підконтрольній Росії території Донбасу. Там вони, як і важкопоранені бійці, чекають на обмін.

Проте 25 травня заступник глави МЗС РФ Андрєй Руденко заявив, що Москва обговорюватиме обмін полоненими "тільки після суду" над українськими захисниками. До цього "всі розмови передчасні", додав він.