UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії вчені проводять одиночні пікети на підтримку Сенцова

Цього тижня біля приймальні АП РФ стоятимуть вчені, письменники та муніципальні депутати.

© МБХ Медиа / Twitter
© МБХ Медиа / Twitter

У Росії біля приймальні адміністрації президента тривають безстрокові поодинокі пікети на підтримку українського політв'язня Олега Сенцова. Цього тижня, з середи по п'ятницю, тут стоятимуть вчені, письменники та муніципальні депутати, повідомляє російське видання "Новая газета".

Наголошується, що серед учасників пікету була магістр Вищої школи економіки Ніка Кочековська. "Я вперше вийшла на 14-й день голодування Сенцова. Це було на Пушкінській площі. Я стала автором найкоротшого пікету - 40 секунд. Це був перший день введення обмежень у зв'язку з Чемпіонатом світу. Мені призначили штраф у розмірі 15 тисяч рублів за одиночний пікет. Зараз я стою тут вже втретє. Важливо, щоб ти стояв не один. Боятися не треба", - розповіла Кочековська.

У свою чергу, доктор філологічних наук, провідний науковий співробітник Інституту вищих гуманітарних досліджень РДГУ Сергій Зенкін зазначив: "Я вчений. Всі вчені знають, що таке недоумство. І ми з ним боремося. Недоумство буває колективне. Ось з ним я й прийшов сюди боротися. Це мій перший одиночний пікет у житті".

Повідомляється, що ініціативна група з 6 вересня розпочала серію одиночних пікетів. З 10 до 19 години вони стоять біля приймальні, змінюючи один одного кожні півгодини. На вихідних, коли АП закрита, вони стоять в інших частинах міста. Про свої одиночні пікети цього тижня вже заявили муніципальні депутати Костянтин Янкаускас та Юлія Галяміна, критик Ганна Наринська та журналіст Зоя Свєтова.

Нагадаємо, 14 травня український режисер Олег Сенцов оголосив голодування в російської в'язниці. Він вимагає, щоб російська влада звільнила всіх українських політв'язнів у РФ і окупованому Криму. За словами Сенцова, якщо його вимоги не будуть виконані, він готовий померти.

За словами адвоката, у Сенцова сталася третя криза, його двічі хотіли госпіталізувати для підключення до апаратури і почати примусове годування.

Співробітники ФСБ затримали Сенцова навесні 2014 року в окупованому Криму. Його етапували в Росію, де судили за сфабрикованим обвинуваченням в організації терактів і підпалі офісів партій на півострові. Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону 25 серпня 2015 року виніс Сенцову обвинувальний вирок – 20 років колонії суворого режиму.