UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Росії через Керченську протоку хочуть протягнути канатну дорогу

Очікується, що канатна дорога зможе перевозити 500 осіб і 45 автомобілів на годину.

Інженерно-консультаційний центр "Мысль" російського Новочеркаського державного технічного університету запатентував ідею будівництва через Керченську протоку вантажопасажирського канатно-переправочного комплексу.

"На сьогоднішній день логістика є головною проблемою бізнесу і населення Криму. Традиційний підхід - використання поромів, вичерпав себе. Доктор технічних наук, лауреат премії уряду РФ професор Анатолій Короткий звернувся в ТПП Криму з пропозицією оригінального і неординарного способу переправи пасажирів і легкового транспорту через Керченську протоку", - повідомила прес-служба так званої Торгово-промислової палати анексованого Криму.

У проекті пропонується протягнути 4,5 км канатної дороги на висоті 70 метрів над рівнем моря. Для цього планують використовувати підйомник "Роза Хутір - Гірська село", який залишився після зимової Олімпіади в Сочі і в даний час не використовується.

Проект думають реалізувати за 1-2 роки. При цьому канатна дорога зможе перевозити 500 осіб і 45 автомобілів на годину, а вартість проїзду буде нижче, ніж на переправі.

Читайте також: Росія через Керченську переправу перекидає військову техніку

Нагадаємо, як вважають у Москві, на будівництво мосту через Керченську протоку потрібно близько $ 8 млрд. Крім того, проект такої складності займе декілька років - на початку жовтня російський президент Володимир Путін заявив, що його добудують до кінця 2018 року.Таким чином, єдиними прямими шляхами сполучення між Кримом і Росією поки залишаються тільки повітряний і морський. Друг Путіна Тимченко відмовився будувати міст у Криму.