UA / RU
Підтримати ZN.ua

У родинах більшості українців за останні пів року погіршилася економічна ситуація – опитування

Соціологи також розповіли, що, на думку українців, є ключовою проблемою держави.

Думки про те, що справи в Україні йдуть у правильному напрямку, притримуються лише 18% громадян. Протилежну точку зору має 71% українців, йдеться в опитуванні Соціологічної групи “Рейтинг”.

Водночас понад 70% переконані, що економічне становище України погіршилося за останні півроку. Ще 17% громадян вважають, що воно не змінилося, а 7% опитаних вказали на покращення економічного становища.

При цьому 56% опитаних розповіли про те, що відчули погіршення фінансової ситуації в родині. У родинах 37% українців фінансова ситуація ніяк не змінилася, а в 7% - покращилася.

Крім того, лише 16% громадян вважають, що в найближчі шість місяців економічна ситуація в Україні покращиться. Ще 32% вважають, що ситуація не зміниться, і 47%респондентів  - очікують погіршення. 

Якщо говорити про емоції, які переважають в українців сьогодні, то 42% громадян відчувають розчарування. Про відчуття надії розповіли 32% опитаних.

Головними загальнонаціональними проблемами українці вважають корупцію, війну в Донбасі, економічну кризу, некомпетентність влади та епідемію коронавірусу. При цьому, як зазначили соціологи, на особистісному рівні до перелічених проблем додалася ще й низька якість медицини, а проблема економічної кризи все ж очолює “рейтинг проблем”. 

Причиною можливої економічної кризи 63% респондентів вважають некомпетентність влади. Ще  чверть опитаних переконана, що економічний занепад настане через коронавірус. Війну в Донбасі назвали причиною можливої кризи 9% опитаних. При цьому кількість тих,  хто пояснює ситуацію в економіці некомпетентністю влади, за останні півроку зросла з 53 до 63%. 

Читайте також: Попри недовіру більшості українців до Зеленського, він все одно переміг би на виборах – опитування

Дослідження проводили у період з 16 по 20 грудня 2020 року серед населення України віком від 18 років у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Всього опитали 2000 респондентів. Метод опитування: особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.