UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Рівному відбувся один з найбільших у місті "дерибанів" землі

Для того, аби "проштовхнути" рішення про виділення земельних ділянок, депутати внесли зміни до регламенту міськради. Голосували за виділення землі не тільки депутати від провладних фракцій, але й опозиціонери.

Депутати Рівненської міської ради 26 вересня більшістю голосів (30 із 54 депутатів) проголосували за безкоштовне виділення для ведення садівництва 67 земельних ділянок. За це рішення голосували не тільки депутати від провладних фракцій, а й частина депутатів опозиційної "Батьківщини", яка має найбільшу фракцію у раді (21 депутат).

Як зазначає корреспондент ZN.UA, серед громадян, які одержали землю, є чимало родичів міських депутатів і чиновників.

Громадські активісти та журналісти назвали нинішнє рішення одним з найбільших дерибанів землі у місті за роки незалежності.

За інформацією ZN.UA, дане питання Рівненська міська рада мала розглядати ще 25 липня. Проти "дерибану" землі протестували тоді ВО "Свобода" і "УДАР", прихильники яких пікетували будівлю міської ради. Найбільша фракція "Батьківщини" (21 депутат), щоб не бути звинуваченою у розбазарюванні земель комунальної власності міста, покинула сесійну залу. А без її депутатів не вистачило кворуму.

Але депутати міськради у той день встигли внести зміни до регламенту ради, згідно з якими відкрите непоіменне голосування фактично стало основним для подальших пленарних засідань. Громадянська мережа "Опора" оприлюднила заяву, в якій назвала рішення Рівненської міськради "прикладом відвертого застосування антидемократичних підходів у її діяльності". Внесені зміни до регламенту ради "суперечать законодавству та демократичним принципам роботи органів місцевого самоврядування, зокрема ст. 4 закону україни "Про місцеве самоврядування в Україні", яка визначає гласність одним із основних принципів роботи органів місцевого самоврядування".

Вранці 26 вересня кілька десятків людей під прапорами ВО "Свобода" за підтримки ГМ "Опора" знову пікетували приміщення Рівненської міськради, де проходила сесія. Вони намагалися перешкодити безкоштовній роздачі земельних ділянок під садівництво та змусити депутатів голосувати поіменно.

Але коли дійшли до розгляду питання у міській раді, по суті, було здійснено маніпуляцію. "Депутати не обирали режим голосування. Вони швидко проголосували за це питання і отримали 30 голосів "за". А після цього висловилися за відкрите непоіменне голосування щодо таких рішень", - стверджує координатор виборчих програм "Опори" у Рівненській області Анатолій Бондарчук. !zn

Читайте також:

Кабмін вирішив "добровільно-примусово" забирати землі у НАНУ

У КМДА розробили критерії відбору охочих безкоштовно отримати землю в Києві

Влада Києва "покращує" Позняки: замість поліклініки та школи побудує гігантський ТРЦ

Депутати спростять процедуру виділення земельних ділянок