UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Рівному "Правий сектор" звільнить будівлю облдержадміністрації

Загони "Правого сектору" та УНА-УНСО залишають облдержадміністрацію під нагляд депутатів Народної ради і громадськості.

У Рівному мітингувальники починають покидати будівлю облдержадміністрації. Зокрема, на прохання новообраного голови обласної ради та представників Народної ради загони "Правого сектору" та УНА-УНСО залишають приміщення обласної державної адміністрації, залишають його на охорону депутатів Народної ради і громадськості, повідомляє Ліга.net з посиланням на прес-службу штабу революції Рівненської ОДА.

Нагадаємо, 4 лютого Рівненська облрада обрала нового голову. Ним став депутат обласної ради, голова міжфракційного депутатського об'єднання "народна рада" Михайло Кириллов. В облраду він обирався від партії "Фронт Змін".

Також 4 лютого депутати затвердили обласний бюджет на 2014 рік, підтримали вимогу про повернення у місця дислокації співробітників правоохоронних органів Рівненської області, дозволили громадянам користуватися приміщеннями Рівненської обласної ради та рекомендували муніципалітетам області створити муніципальну міліцію.

Як відомо, 29 січня у Раді провладна більшість прийняла закон "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зборів". Закон передбачає звільнення від кримінального переслідування учасників Майдану лише після того, як буде розблоковано всі захоплені протестувальниками адмінбудівлі в Києві та інших населених пунктах, буде розблоковано вулицю Грушевського в Києві, а також інші вулиці, площі у столиці та інших населених пунктах України, окрім тих, на яких відбуваються мирні акції протесту.

Документ вводиться в дію з дня, наступного за днем опублікування на офіційному сайті Генпрокуратури повідомлення генпрокурора про скоєння учасниками масових акцій протесту цих дій. Для виконання цих умов протестувальникам дається п'ятнадцять днів з дня, наступного за днем набуття чинності закону. В опозиції документ назвали законом про заручників.

Зазначимо, що до прийняття закону, 23 січня, кілька тисяч жителів Рівного захопили будівлю облдержадміністрації і проголосили створення Народної ради і загонів самооборони. !zn