UA / RU
Підтримати ZN.ua

У результаті ворожих обстрілів загинула українська журналістка Оксана Гайдар

«Руда Пані» загинула на Київщині ще в березні, але відомо про смерть журналістки стало лише зараз.

У результаті повномасштабного вторгнення РФ загинула українська журналістка і блогерка Оксана Гайдар, яка також мала псевдонім «Руда Пані», повідомив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко. Оксана Гайдар загинула разом із мамою Лідією, коли російські окупанти обстріляли артилерією село Шевченкове Броварського району Київщини.

«Журналістка і блогерка Оксана Гайдар загинула під час обстрілу російською артилерією села Шевченкове Броварського району між 11 і 12 березня. Про смерть колеги стало відомо днями з допису Лариси Вакульницької у Facebook», – написав Томіленко.

Оксану Гайдар знали завдяки її публікаціям на історичну тематику та дописам у соцмережах під псевдонімом «Руда Пані». У своїх роботах журналістка різко викривала імперські амбіції російської влади та її прагнення за будь-яку ціну встановити контроль над Україною. 

«Причому писала Оксана свої дошкульні есе й коментарі з Москви, де жила разом із чоловіком і сином. Із початком широкомасштабного російського вторгнення повернулася до України, щоб бути поруч із мамою», – зазначив Томіленко.

Він додав, що останній свій твіт «Руда Пані» опублікувала 11 березня: «Від учора в нас немає світла, ледь животіє інтернет. Русня нікому не дає виїхати – стріляє по автівках та навіть по велосипедах на смерть. Можна лише тихо сидіти по хатах. Гуманітарна катастрофа – питання макс.місяця. Твітер я видаляю, сподіваюся, що ще побачимось. Все буде Україна!»

Оксана Гайдар народилася й росла в Києві, в родині журналіста. Її батько Юрій Гайдар працював заступником редактора «Спортивної газети». «Руда Пані» закінчила факультет журналістики Київського національного університету імені Шевченка.

Редакція ZN.UA висловлює співчуття рідним і близьким загиблої Оксани Гайдар та її мами.

Читайте також: У бою під Ізюмом загинув журналіст та боєць ЗСУ Олександр Махов

Нагадаємо, з 24 лютого до 29 квітня в Україні зафіксували 243 злочини проти журналістів, зокрема це вбивства, поранення, викрадення.