Упродовж середи, 1 липня, окупанти в Донбасі п'ять разів порушили режим припинення вогню, застосувавши при цьому заборонені до розміщення на лінії зіткнення міномети калібру 120 мм і 82 мм, а також гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю. Про це повідомили у штабі в четвер, 2 липня.
Зазначається, що в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Північ", обстріли здійснювались поблизу Оріхового, біля Травневого.
"Неподалік населеного пункту Піски, що в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід", ворог двічі застосовував проти наших воїнів заборонені Мінськими домовленостями 120-ти мм міномети та автоматичні станкові гранатомети. Теж з мінометів, але вже 82-го калібру, противник обстріляв і захисників Авдіївки, крім них окупанти використали ще й ручні протитанкові гранатомети, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю", - повідомили військові.
За минулу добу, 1 липня, внаслідок ворожого обстрілу один український військовослужбовець отримав поранення.
За підтвердженими даними розвідки, 1 липня українські військовослужбовці знищили двох та поранили трьох загарбників. Окрім того, противник втратив ще чотирьох найманців та один вантажний автомобіль у результаті підриву на вибухівці.
Від початку поточної доби збройні формування РФ двічі порушили режим припинення вогню на підступах до населеного пункту Луганське.
На думку заступника міністра закордонних справ України Василя Боднара, Росія може вдатися до повномасштабного наступу на Україну. Причинами цього дипломат вважає внутрішню нестабільність в Росії, зокрема через невдоволення результатами голосування за зміни до Конституції, а також питання поставки води в окупований Крим.
Після легковажного розведення сил в Донбасі Кремль пішов у наступ, - під час пандемії коронавірусу, фактично, тільки збільшилася кількість атак і збройних диверсій, пише у своїй статті для ZN.UA директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак.
Низка безперервних убивств українських військових на східному фронті набула безпрецедентно загрозливого характеру. З часів Іловайська й Дебальцевого – це новий пік, просто він за формою інший.
Як Україні використати коронавірусну паузу для зміцнення оборонного потенціалу країни, читайте у статті Валентина Бадрака «Оборонний потенціал країни: як його розвинути».