UA / RU
Підтримати ZN.ua

У редакції "Громадського" поліцейські вимагають доступ до матеріалів щодо "прориву" Саакашвілі через кордон

Дозвіл на ознайомлення з матеріалами та їх вилучення надав Галицький райсуд Львова.

Слідчі Національної поліції Львівської області у вівторок, 10 жовтня, прийшли до редакції "Громадського" із вимогою надати доступ до матеріалів, які стосуються прориву екс-президентом Грузії, колишнім губернатором Одеської ОДА та лідером партії "Рух нових сил" Міхеїлом Саакашвілі та його прихильниками українсько-польського кордону.

В ухвалі Галицького районного суду Львова йдеться про те, що слідчий львівської Нацполіції за погодженням із прокуратурою "звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до не монтованої версії фото та відеозаписів, які були зафіксовані за допомогою технічних засобів працівниками ГО "Громадське телебачення" щодо подій, які мали місце неподалік міжнародного автомобільного пункту пропуску "Шегині"… 10.09.2017 року з можливістю ознайомлення та вилучення їх".

Ухвалила відповідне рішення слідчий суддя Галицького районного суду Львова Наталія Зубачик.

Громадське радіо

Громадське радіо

Громадське радіо

В ухвалі також пояснюється, що ці матеріали цікавлять слідство у справі проти колишнього заступника генерального прокурора, члена партії "Рух нових сил" Давида Сакварелідзе.

"У досудовому провадженні щодо Давида Сакварелідзе за статтями про "незаконне переправлення осіб через державний кордон України", "опір працівникові правоохоронного органу під час виконання ним службових обов'язків" та "групове порушення громадського порядку", - повідомляється в ухвалі.

Нагадаємо, 10 вересня позбавлений українського громадянства Міхеїл Саакашвілі і його прихильники прорвали кордон силовиків на кордоні з Польщею.

Мостиський районний суд Львівської області наклав на Саакашвілі адміністративне стягнення у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів громадян (3400 грн) у адміністративній справі про незаконий перетин українського кордону.

29 вересня захист Саакашвілі подав апеляційну скаргу на рішення Мостиського райсуду.

Після "прориву" кордону Саакашвілі попросив політичного притулку в Україні.

Державна прикордонна служба України вручила адмінпротоколи трьом народним депутатам–учасникам "прориву", в тому числі лідеру "Батьківщини" Юлії Тимошенко.