UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Раді закликали скасувати візит “лідера іншої держави”, який зробив антиукраїнські заяви

Депутат Мережко вимагає рішучої і недвозначної реакції.

Депутат Верховної Ради, голова комітету із зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко закликав скасували візит в Україну “лідера іншої держави, який робить заяви, які ставлять під сумнів суверенітет держави”. Про це депутат написав у Facebook.

“У кожної держави має бути якийсь мінімум самоповаги. Абсолютно неприпустимо робити вигляд, що нічого не відбувається, коли лідер іншої держави робить заяви, які ставлять під сумнів суверенітет держави. Це вже та «червона лінія», яка вимагає рішучої і недвозначної реакції, особливо коли лідер іншої держави робить такі ганебні заяви напередодні візиту в ту державу, суверенітет якої він заперечує”, – написав Мережко. 

Читайте також: Тяжко, але не неможливо: чим Україні привабити Роберта Фіцо 

За його словами, зазвичай, у таких випадках візит скасовують, а МЗС робить  заяву, спрямовану на захист суверенітету і честі своєї держави.

Водночас Олександр Мережко не назвав, кого саме має на увазі. У коментарях він зазначив, що це його загальне спостереження як юриста-міжнародника, і “йдеться про принципи, а не про конкретні особистості”.

Свій допис Мережко зробив після заяви прем'єр-міністр Словаччини Роберта Фіцо, де він назвав Україну державою, яка перебуває під "абсолютним впливом США", а також натякнув, що їй доведеться віддати частину своєї території Росії.

Візит Фіцо в Україну заплановано на 24 січня. Планується, що він зустрінеться в Ужгороді главою уряду України Денисом Шмигалем.

Нагадаємо, Фіцо виступив проти членства нашої держави в НАТО та сказав, що буде блокувати таке потенційне рішення, оскільки вважає це основою для початку Третьої світової війни. У питанні вступу України в ЄС словацький політик вказав на важливість відповідності умовам цього процесу.

Раніше Фіцо заявив, що військовим шляхом завершити розпочату РФ війну в Україні неможливо. За його словами, війна веде лише до "непотрібного кровопролиття без результатів". Тому Словаччина виключила поставки зброї та боєприпасів з державних складів та армії.