UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ПЦУ пояснили, чи можна жінкам відвідувати храм без хустки

В деяких церквах жінкам роблять зауваження.

Під час Великого посту віряни мають дотримуватися не лише обмежень в їжі, але й духовного очищення. Зокрема, частіше молитися та відвідувати храми. Представник пресслужби ПЦУ протоієрей Михайло Омельян розповів виданню «УП. Життя», чи обов'язково жінкам треба носити хустку у церкві.

Він зазначив, що для Православної Церкви України важливою є кожна людина, яка приходить до Господа.

«Варто зазначити, що хустка на голові жінки не є основною ознакою побожності людини. Тож ми не повинні зустрічати людину за її зовнішнім виглядом, сварити чи осуджувати за це, особливо, якщо людина вперше у храмі. Варто прийняти її з увагою та християнською любов’ю. Бо важливо не те, чи в хустці, чи без неї жінка йде до храму, а важливо – з якими намірами, думками та настроєм», – сказав протоієрей.

Читайте також: Великдень 2023: дата одного з найважливіших християнських свят

За його словами, якщо дивитися в душу людини, на її серце та на виклик з яким вона прийшла до храму, то не буде часу дивитися на одяг, в якому людина прийшла.

У ПЦУ підкреслили, що якщо жінка заздалегідь не планувала відвідати храм і не взяла з собою хустку, але хоче зайти помолитися, то не потрібно відмовлятися від цього через відсутність хустки.

У церкві негативно ставляться до цькування жінок за непокриту голову у храмі.

Читайте також: Предстоятель ПЦУ Епіфаній провів різдвяне Богослужіння в Лаврі: як це було

«Храм – це простір для прояву християнської любові, а не для цькувань. Причиною подібного роду цькувань є нібито «всезнання» як себе поводити в храмі, а насправді  – гординя та відсутність богословської освіти. Тож пам‘ятаймо настанови Спасителя: «І як хочете, щоб робили вам люди, так і ви робіть їм» (Лк. 6: 31)», – резюмував представник пресслужби ПЦУ.

Раніше ми писали, що УГКЦ опублікувала перелік свят за новим стилем з вересня. Церковний рік починатиметься 1 вересня і всі свята зсунуться на два тижні.