UA / RU
Підтримати ZN.ua

У прокуратурі відмову Росії видати Шепелєва пояснили його співпрацею з ФСБ

Колишній український парламентар є російським агентом з 2014 року, стверджують у ГПУ.

Відмова російської сторони у видачі екс-депутата Верховної Ради Олександра Шепелєва, підозрюваного у скоєнні в Україні низки тяжких злочинів, пов'язана з його співпрацею з російськими спецслужбами, заявили в Генпрокуратурі України.

Як повідомляє прес-служба установи, 18 липня ГПУ отримала від Генпрокуратури Російської федерації повідомлення про відмову в екстрадиції Шепелєва до України, без зазначення причин такого рішення.

Разом з тим, в ході досудового розслідування по справі екс-депутата, прокуратура отримала документи, що вказують на мотиви рішення російської сторони.

"у ході досудового розслідування отримано документи, які вказують на справжні мотиви вказаної відмови в екстрадиції О. Шепелева, а саме підтверджують те, що останній з 2014 року є гласним співробітником Федеральної служби безпеки Російської Федерації та виконує покладені на нього співробітниками вказаної спецслужби завдання", – вказується в повідомленні.

У ГПУ також повідомили, що 5 серпня передали до Печерського районного суду Києва клопотання на здійснення спеціального досудового розслідування, у разі задоволення якого Шепелєва можна буде судити заочно.

Читайте також: У ГПУ є питання до СБУ у справі про незаконне прослуховування - генпрокурор

У відношенні екс-депутата Ради Олександра Шепелєва, який втік з Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної 5 липня 2014 року, ведеться досудове розслідування в організації умисного вбивства та замаху на умисне вбивство двох і більше осіб за замовленням, організації заволодіння транспортним засобом та розкрадання державних коштів ПАТ "Родовід Банк".

Зрештою, його затримали на території Московської області 19 березня 2015 року.

Раніше повідомлялося, що Олександр Шепелєв погодився співпрацювати зі слідством у Росії. За повідомленнями ЗМІ, він пішов на угоду з російським слідством, давши свідчення по ряду українських політиків: Тимошенко та інших. У той же час, близько десяти днів тому Україна отримала відмову від Росії по екстрадиції Шепелєва, оскільки видача ставить під загрозу російські національні інтереси.

8 серпня екс-глава Державної пенітенціарної служби України (ДпТС) Сергій Старенький повідомив про звільнення з російського СІЗО колишнього народного депутата Верховної Ради Олександра Шепелєва. За його "неофіційною оперативною інформацією", звільнення коштувало Шепелєву 10 млн доларів.

Шепелєв у 2007 році був обраний депутатом за списком БЮТ, однак у вересні 2010 року був виключений з неї і увійшов до фракції Партії регіонів.

СБУ ще в 2012 році заявляла, що зібрала достатню кількість доказів, які підтверджують вину Шепелєва в причетності до розкрадання держкоштів рефінансування НБУ на суму 315 млн грн.