Посольство Угорщини опублікувало заяву, в якій прокоментувало факт виконання гімну Угорщини новообраними депутатами Сюртовской ОТГ на першому засіданні після принесення присяги, який набув широкого розголосу.
В Угорському посольстві пояснили, що "автори і представники преси, які некритично опублікували запис, були недостатньо поінформовані в цьому питанні".
"З’ясувалось, що особа, яка зробила запис і опублікувала його з очевидно недоброзичливою метою – яка, до речі, є членом родини політика, який зазнав поразки на виборах – навмисно не записала державний гімн України, який пролунав наприкінці сесії, і тільки після цього присутні заспівали національну молитву угорців, якій декілька сотень років, і яка згодом стала державним гімном Угорщини", - йдеться в заяві.
У відомстві зазначили, що ця молитва є частиною культурної спадщини та самобутності угорців, які живуть в будь-якій точці світу і використовуються угорськими громадами у всьому світі не як символ Угорщини, а як символ приналежності до угорської нації, як це має місце з угорцями, які проживають в Україні.
У дипвідомством підкреслили, що стаття 6 Закону України «Про національні меншини в Україні», прийнятого в 1992 році, гарантує використання національних символів для цих меншин. У поселеннях, де проживають угорці, традиційно присутні угорські національні кольори, а під час урочистостей лунає національна молитва.
"Ми сподіваємось, що ця прекрасна та високо цінована традиція поваги до різних національностей і меншинної ідентичності буде безперешкодно продовжуватися в Україні", - додали в посольстві.
Нагадаємо, 21 листопада депутати Сюртовской ОТО Закарпатської області з ініціативи новообраного голови після присяги виконали угорський гімн.
Служба безпеки України перевіряє, чи є в дії депутатів ознаки складу злочину.
Увагу правоохоронців на цей факт звернув глава підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін. Разом зі своїм соратником по фракції «Слуги народу» Олександром Корнієнко вони написали заяви в СБУ і Офіс генпрокурора. Фотокопію документів політик оприлюднив на своїй сторінці в Facebook.
Напередодні СБУ провела обшуки у глави «Партії угорців Закарпаття» Василя Брензовича, офісах партії і пов'язаних з нею благодійних фондів. Слідчі дії проводилися в рамках справи про державну зраду та іноземній підривної діяльності в Україні.
У зв'язку з обшуками на Закарпатті в МЗС Угорщини викликали посла України та вручили йому ноту протесту. Угорського посла викликали в МЗС України.
Петер Сійярто пообіцяв підняти на рівні НАТО питання «ущемлення прав угорців» в Закарпатті.
Детальніше про україно-угорському конфлікті і перспективи його врегулювання читайте в матеріалі Володимира Кравченка "За півкроку до червоної межі" і "Чи доведе" мову "до Брюсселя?" в ZN.UA