UA / RU
Підтримати ZN.ua

У польського президента в Луцьку кинули яйцем

Молодий чоловік, який кинув у Коморовського яйце, нібито мав при собі рюкзак з написом "Свобода". У міському осередку партії "Свобода" спростували свою причетність до цього інциденту.

Волинська міліція затримала молодого чоловіка, який кинув яйце в президента Польщі Броніслава Коморовського.

Як повідомляє відділ зв'язків з громадськістю облуправління МВС, інцидент стався після богослужіння в костелі святих Петра і Павла, де відбулася спільна молитва в пам'ять жертв Волинської трагедії.

"Коли президент Республіки Польща Броніслав Комаровський безпосередньо підійшов поспілкуватися з вірянами, які чекали на площі, юнак з натовпу поплескав його по плечу рукою, в якій було розчавлене яйце", - наголошується в повідомленні.

Встановлено, що зловмисник - 21-річний житель міста Запоріжжя.

За інформацією ТСН, яйце в польського президента кинули, а не розчавили на піджаку.

Польські ЗМІ повідомили, що молодий чоловік мав при собі рюкзак, на якому був напис "Свобода". Разом з тим, у волинській обласній міліції повідомили, що не володіють інформацією про наявність такого рюкзака у затриманого.

У міському осередку партії "Свобода" спростували свою причетність до цього інциденту.

У свою чергу місцеві ЗМІ повідомляють, що президент Польщі після інциденту не висловив жодних негативних емоцій і не озвучив жодних коментарів. Коморовський відразу ж змінив забруднений одяг.

Нагадаємо, що Коморовський приїхав у Луцьк, щоб вшанувати пам'ять жертв Волинської трагедії. Раніше він заявив, що події 1943 року на Волині "мали ознаки геноциду" польського народу.

У "Свободі" заявляли, що розцінюють візит президента Польщі Броніслава Коморовського в Луцьк як небажаний, який може спровокувати загострення українсько-польських відносин".

Голова Волинської обласної організації "Свободи" Анатолій Вітів запропонував Коморовському публічно покаятися перед Україною за багаторічні роки загарбницької політики Речі Посполитої.

Разом з тим, у "Свободі" відмовилися від акцій протесту під час візиту Коморовського.

Як відомо, до трагічних подій 1943-1944 років у Польщі та Україні ставлення різне. Велика частина польських істориків називає трагедію "геноцидом польського народу", а українських - "взаємними етнічними чистками українського і польського населення". !zn

Читайте також:

Кравчук звинуватив у державній зраді депутатів, які звернулися до польського сейму з приводу Волині

Сейм Польщі відмовився назвати Волинську трагедію геноцидом

Польський президент заявив, що Волинська трагедія мала ознаки геноциду