На початку повномасштабної війни Київ під час ракетних атак захищали старі радянські протиракетні системи середньої дальності С-300 і Бук М1, проблемою яких було те, що ракети до них виготовляли у Росії, пише Politico. Та зараз небо української столиці стережуть також німецькі системи ближнього радіуса "Гепард" та американські "Авенджери", які збивають не тільки ракети, але й дрони, а на середній радіус у Києві працюють американські MIM-23 Hawks, норвезькі NASAMS і німецькі IRIS-t SLM. Щодо далекобійних установок, то їх в Києві два види - Patriot PAC-3 зі США та франко-італійський Eurosam SAMP/T.
Українські військові показали, що вони здатні інтегрувати західне озброєння в радянську систему ППО. Втім, у Києві очікують, що отримають ще більше установок для захисту неба не лише над столицею, але й над країною у цілому, пише ЗМІ.
Посилення ППО Києва призвело до того, що його жителі почали почувати себе у більшій безпеці. Ба більше, у столицю тепер переїжджають українці з інших міст, де система захисту неба є слабшою. Як наслідок, у Києві та області, за даними ООН, наразі проживають майже 600 000 переміщених осіб з інших частин країни.
Нагадаємо, в ніч на 18 листопада росіяни запустили у повітряний простір України дрони-камікадзе, близько десяти з них були націлені на Київ. Втім, сили ППО ліквідували усі ворожі цілі ще на підступах до міста.