UA / RU
Підтримати ZN.ua

У поліції назвали попередню причину пожежі в інтернаті Старобільська

Чотири людини загинули, троє постраждалих у лікарні.

© Людмила Денісова / Facebook
Причини виникнення пожежі встановлює Нацполіція
Причини виникнення пожежі встановлює Нацполіція
© Людмила Денісова / Facebook
© Людмила Денісова / Facebook

Причиною пожежі в одному з корпусів Старобільського обласного психоневрологічного інтернату могла стати несправність проводки.

"Попередня версія – несправність електромережі. А заключну ствердно можна буде казати після висновків експертизи", - повідомила "Ґратам" начальниця відділу по зв'язках із громадськістю Національної поліції у Луганській області Тетяна Погукай.

На лікуванні в інтернаті перебувало 113 пацієнтів, чотири людини загинули, ще троє дістали опіки, зокрема важкі. Двоє загиблих мали проблеми з опорно-руховим апаратом, вони не змогли самостійно вибратися з кімнати і задихнулися чадним газом. За словами заступника міністра соціальної політики Олега Коваля, проводку закоротило саме в тій палаті, де загинули люди.

Постраждалі ушпиталені до Старобільскої районної лікарні, стан однієї людини медики оцінюють як важкий, ще двох – середньої тяжкості. За словами уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денисової, загрози для їхнього життя немає.

Пацієнти зі згорілого корпусу №1 направлені до Сватівської обласної психіатричної лікарні (72 людини) і переселені у вцілілий другий корпус інтернату (33 людини). Вони забезпечені всім необхідним.

Унаслідок пожежі вигоріла лише одна палата, інші приміщення в корпусі придатні для проживання після ліквідації наслідків пожежі і заміни проводки.

Психоневрологічний інтернат регулярно перевірявся на пожежну безпеку. Цьогоріч співробітники ДСНС перевіряли його двічі – 20 вересня та 11 грудня. Під час останньої перевірки відпрацьовувалася також евакуація людей у разі надзвичайної ситуації.

Тим не менш, у вересні в інтернаті вже була пожежа, вигоріли майстерня та бібліотека. Після цього заклад перевірили повторно.

За словами омбудсмена, у психоневрологічного інтернату не було ліцензії на здійснення діяльності з надання медичної допомоги. Крім того, у штаті закладу немає жодного лікаря-психіатра.

"Ми вкрай стурбовані цією трагедією, враховуючи те, що нещодавно схожа ситуація була в Одесі. Саме тому ми ініціювали комплексні перевірки всіх підвідомчих установ Мінсоцполітики (інтернат знаходиться на балансі місцевої влади, але управляється міністерством) на предмет дотримання заходів протипожежної безпеки", - додає Коваль.

Зі свого боку ситуацію з пожежею в психоневрологічному інтернаті курирує й Офіс омбудсмана. Інтернат з моніторинговим візитом відвідав співробітник регіонального представництва уповноваженого з дотримання прав жителів Донецької і Луганської областей Олександр Дубина.

Поліція відкрила провадження за статтями 270 (порушення встановлених вимог пожежної безпеки) та 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу.

У 2018 році в результаті зафіксованих пожеж в Україні загинуло 1956 осіб, зокрема 52 дитини і 1515 отримали травми, з них – 122 дитини. Під час ліквідації пожежі врятували 2335 людей, зокрема 350 дітей. Порівняно з 2017 роком кількість загиблих зросла на 7,5%, а кількість травмованих – на 2,8%.

Докладніше про ситуацію з пожежною безпекою в країні читайте в матеріалі Ніни Перстньової "Роззирнися на своє місто, перехожий" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".