UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Парижі прокоментували бажання Порошенка посилити СЦКК представниками Франції та Німеччини

Франція назвала цю ініціативу передчасною.

Франція вважає передчасним залучення представників Німеччини та Франції до складу Спільного центру з координації та контролю режиму припинення вогню в Донбасі (СЦКК).

Про це йдеться в заяві речника міністерства закордонних справ Франції, говориться в повідомленні посольства Франції в Україні.

"Передчасно розглядати питання про внесення змін у цей спільний механізм, метою якого є зробити можливим координовану роботу російських і українських військових для припинення вогню і підтримки місії ОБСЄ в Україні", - заявив заступник спікера французького МЗС, відповідаючи на питання, як Франція оцінює ініціативу президента України Петра Порошенка на запрошення СЦКК представників Франції та Німеччини.

Чиновник зазначив, що Франція висловлює жаль з приводу виведення російських представників з СЦКК і 20 грудня звернулася до Кремля з закликом переглянути це рішення.

Він додав, Франція та Німеччина продовжують докладати зусилля в "нормандському форматі" (Україна, Німеччина, Франція, Росія) для мирного врегулювання конфлікту в Донбасі.

Крім того, Франція вітає рішення Тристоронньої контактної групи відновити різдвяне перемир'я і закликає всі сторони дотримуватися це рішення.

Як повідомлялося, напередодні українські та російські офіцери зі Спільного центру вийшли з окупованих районів Донбасу на підконтрольну Україні територію, де прибули до штабу СЦКК у місті Соледарі.

Нагадаємо, 18 грудня в МЗС РФ заявили про те, що російські військові у спільному Центрі з контролю і координації в Донбасі (СЦКК) 19 грудня залишать територію України. Центр був створений у 2014 році згідно з домовленостями на рівні президентів України та Росії.

У МЗС України розцінили дії російської сторони як провокацію, спрямовану на зрив виконання Мінських домовленостей, і як спробу Москви зняти із себе відповідальність за розв'язання війни в Донбасі.

Тим часом представник України в робочій підгрупі з питань безпеки у Тристоронній контактній групі (ТКГ) Євген Марчук наголосив на тому, що відкликання російських офіцерів може ліквідувати СЦКК і не дозволить забезпечити режим "тиші".

У той же час президент України Петро Порошенко висловився за посилення складу СЦКК представниками Німеччини та Франції.

"Про можливість відновлення роботи СЦКК, думаю, що буде абсолютно корисно, коли ми запросимо до складу СЦКК наших партнерів по Нормандскому формату – німців і французів", - сказав Порошенко.