UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ОРДЛО 41% респондентів переконані, що вибори повинні відбутися після надання Донбасу незалежності

У "Мінську" про "незалежність" ОРДЛО не йдеться взагалі.

Майже половина з тих жителів ОРДЛО, хто чув про Мінські домовленості, переконані, що місцеві вибори повинні відбутися після "надання Донбасу незалежності" - 41% респондентів. Ще 20,7% вважають: "після надання Донбасу особливого статусу у складі України".

"Після повного припинення вогню, незалежно від виведення іноземної техніки" вбачають можливість проведення виборів 18,8% опитаних. 9,8% вважають, що достатньо й одного виведення іноземної техніки. Її наявність не бентежить 1,9% респондентів.

Разом з тими, хто хотів би спочатку припинення вогню, готових йти на виборчі дільниці "під дулами автоматів" виявилося не менш 20,7% (як ставляться до наявності іноземної техніки під час виборів ті, хто бачить їх після надання Донбасу незалежності, і чи вважають вони в принципі допустимим її присутність у "незалежному Донбасі", невідомо).

Цікаво, що на питання про те, який статус повинні мати в майбутньому ОРДЛО, лише 16,2% респондентів висловили побажання бачити їх "незалежною країною". Але при цьому 41% опитаних вважає, що місцеві вибори, згідно з Мінськими угодами, плануються "після надання Донбасу незалежності", хоча в "Мінську" про "незалежність" ОРДЛО не йдеться взагалі.

Дослідження проводилося Українським інститутом майбутнього і "Дзеркалом тижня. Україна" за допомогою компанії "Нью Імідж Маркетинг Груп" з 7 по 31 жовтня 2019 р. Методом face-to-face опитано 1606 респондентів: 800 - у непідконтрольній частині Луганської і 806 - у непідконтрольній частині Донецької областей. Для розрахунку порівняльної вибірки були використані офіційні статистичні дані 2014 р., які були скориговані з урахуванням існуючих демографічних даних ВПО, які залишили непідконтрольні території. Похибка результатів не перевищує 3,2%.

Детальніше про дані опитування жителів ОРДЛО читайте в статті Інни Ведернікової, Володимира Кравченка, Юлії Мостової і Тетяни Силіної "Тест на сумісність" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".