UA / RU
Підтримати ZN.ua

У одному з провідних вишів України заборонили спілкуватися російською мовою

Заборона стосується не лише викладання.

У Національному університеті "Києво-Могилянська академія" 27 січня було ухвалене рішення про заборону будь-якого використання російської мови. Нове правило, яке буде діяти в стінах закладу вищої освіти, було затверджене на 40 сесії Академічної конференції університету, повідомив голова наглядової ради НаУКМА Геннадій Зубко у Facebook.

За його словами, норма щодо заборони вживання мови ворога була внесена у Правила внутрішнього розпорядку Києво-Могилянської академії.

"Якщо викладання російською не ведеться в університеті вже дуже давно, то тепер заборона стосується і спілкування між собою мовою окупантів у Могилянці. Це стосується абсолютно всіх: викладачів, студентів, адміністративного персоналу", – написав Зубко.

Він зазначив, що подібні правила обумовлені вимогами і викликами сьогодення. Оновлений документ також, зокрема, включає додаткові норми стосовно дистанційного формату навчання, гнучких форм робочих графіків та обліку робочого часу. 

"Дякую всім, хто долучився до розробки нових правил, що вимагає нова реальність, в якій сьогодні доводиться працювати українським вишам і всім закладам освіти", – додав голова наглядової ради НаУКМА.

Читайте також: Унаслідок російського обстрілу 31 грудня значних ушкоджень дістав провідний виш України - КНУ імені Тараса Шевченка (фото)

Чи можуть українські університети стати сильнішими після війни, і що для цього потрібно? Криза — сприятливий момент повернутися до експериментів, цього разу в управлінні. А Києво-Могилянська академія давно зарекомендувала себе як експериментальний майданчик для апробації інновацій у вищій освіті. Починаючи з наступного року, кожного викладача Могилянки оцінюватимуть інакше. Як і навіщо?

Читайте про це у статті екскерівника секретаріату НАЗЯВО, доцента НаУКМА Михайла Вінницького "Могилянський HR: еволюція ціннісної спільноти".