UA / RU
Підтримати ZN.ua

У НСЖУ розповіли, скільки нападів на журналістів зафіксовано у лютому

Найчастіше від агресії потерпали знімальні групи телеканалів.

Вісім випадків застосування до журналістів фізичної сили зафіксовані в Україні минулого місяця, повідомляє Національна спілка журналістів (НСЖУ).

На працівників ЗМІ нападали на Львівщині, Волині, Полтавщині, в Одесі, Чернігові та Києві.

"Здебільшого жертвами фізичної агресії ставали знімальні групи телеканалів", - додають у НСЖУ.

Загалом за два місяця поточного року зафіксовано десять випадків фізичної агресії стосовно журналістів.

Нагадаємо, у столичній прокуратурі зареєстрували два кримінальних провадження через розгін наметового містечка під будівлею парламенту у суботу, 3 березня. Зокрема, до правоохоронців звернувся журналіст, який повідомив про те, що працівник поліції застосував до нього газовий балончик. Розслідування обох проваджень доручено Службі безпеки України. Своєю чергою у ГУ Національної поліції у Києві пообіцяли провести службову перевірку фактів перешкоджання журналістській діяльності.

Вранці 3 березня під час знесення наметового містечка між протестувальниками і правоохоронцями сталися сутички. Поліція отримала рішення суду про дозвіл на проведення слідчих дій під Радою.

За даними правоохоронців, активісти не корилися вимогам поліцейських і завдали їм тілесних ушкоджень. Крім того, у Нацполіції повідомили про те, що в наметовому містечку вилучили 9 гранат РГД-5, запали, "коктейлі Молотова" та 5 димових мін.

Розпочато кримінальне провадження за ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу.

У п'ятницю, 2 березня, мітингувальники прибрали частину наметів під Верховною Радою, на території Маріїнського парку. Народний депутат Єгор Соболєв заявив про те, що намети з проїжджої частини на вулиці Грушевського будуть прибрані, "щойно буде прийнято у цілому закон про антикорупційний суд".