UA / RU
Підтримати ZN.ua

У новий Верховний суд повинні надходити лише нові касаційні скарги – експерт

Вперше на посаду судді найвищої судової установи претендують не лише судді, а й науковці-правники та адвокати.

Новий Верховний суд має замінити три вищих спеціалізованих суди та діючий Верховний суд, а також виконанням касаційних повноважень задати високі стандарти правосуддя для всієї судової системи. Проте якщо "підкинути" йому десятки тисяч справ, які зараз нагромадилися у вищих судах (такий механізм передбачає закон), новий Верховний суд може не вижити. Про це пише головний експерт групи "Судова реформа" Реанімаційного пакету реформ Роман Куйбіда в своїй статті для DT.UA.

"Тому потрібні зміни до закону: у новий Верховний суд повинні надходити лише нові касаційні скарги", - підкреслює експерт.

Також, на його думку, справи з вищих спеціалізованих судів мають бути або ними ж розглянуті до ліквідації цих судів, або, як вимушений, але небажаний крок, - передані апеляційним судам.

65 суддів нового Верховного суду мають бути призначені вже до кінця березня нинішнього року має бути призначено принаймні.

"Вперше на посаду судді найвищої судової установи претендують не лише судді, а й науковці-правники та адвокати. У конкурсі, який проводить Вища кваліфікаційна комісія суддів, беруть участь 653 претенденти. Кандидатів також "скрінить" Громадська рада доброчесності, сформована авторитетними громадськими організаціями. Експертам вдалося домогтися збільшення ваги Громадської ради при оцінці недоброчесності кандидатів. Тепер для відхилення висновків ради потрібні голоси двох третин складу Вищої кваліфікаційної комісії (11 з 16)", - розповідає Куйбіда.

Детальніше про необхідні зміни в частині правосуддя читайте в статті Романа Куйбіди "Судова реформа: сім завдань на 2017 рік" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".