UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ніч проти 11 липня у Харкові відбулась низка вибухів вибухи

Нагадаємо, не можна знімати на відео чи фото і викладати в мережу «прильоти», якщо такі є, не ставайте коригувальниками ворожого вогню.

Жителів Харкова закликають не покидати  укриттів, у ніч проти 11 липня в місті знову лунають вибухи. Про це інформує «Суспільне. Харків» у Telegram.

Напередодні в столиці Слобожанщини була оголошена повітряна тривога. Офіційної інформації щодо ситуації наразі немає.

Нагадаємо, не можна знімати на відео чи фото і викладати в мережу «прильоти», якщо такі є, не ставайте коригувальниками ворожого вогню.

Читайте також: Доба на Харківщині: окупанти вбили та поранили кількох мирних мешканців

Ще перед початком повномасштабного вторгнення в українській мережі з’явилась низка прикладних матеріалів про ключові правила поводження під час артилерійських чи авіаударів, які можуть вберегти від летальних наслідків.

“Алгоритм ваших дій під час авіаудару такий самий, як при артобстрілу, з єдиною різницею, що якщо будівля теоретично може захистити від уламків артилерійських боєприпасів ( і то, не всіх)… То під час авіанальоту вам потрібно знаходитися якомога далі від будівель, будівля може зруйнуватися, в вас можуть полетіти уламки, перекриття, цегла і т д», - йдеться в повідомленні блогера і ветерана Харитіна Старського.

Ви маєте пам’ятати під час обстрілу, що важливо притиснутися якомога краще до землі. Дуже важливо лягти біля бетонного чи якогось іншого укріплення, яке може захистити від уламків (бордюр, парапет, канава, фундамент, підземка, метро…) Детальніше – в відео

Крім того, важливо  не забувати про:

Від небезпеки вас має відділяти щонайменше 2 стіни, бо одна ймовірно, зруйнується від удару, а друга візьме на себе уламки стіни, віконного скла тощо. Тому ховатися безпечно у місці, розташованому за другою від фасаду опорною стіною. Зазвичай це тамбур, коридор або передпокій. Навіть якщо вам здається, що будинок нестійкий, підвалу нема, а в сховищі немає місця, лишайтеся біля опірних стін — вони витримають.

Читайте також: Ракетний удар по Харкову “Іскандером”, повітряна розвідка БПлА та артобстріли: ситуація на фронті від Генштабу

Ви повинні чітко знати, що з укриття є щонайменше 2 виходи. Тому підвал чи гараж з одним виходом - це пастка. Єдиний вихід може завалити уламками будинку або під час пожежі він може бути заблокованим. Проте сучасні підземні паркінги та підвали у більшості спроєктовані безпечно. Крім кількох виходів вони оснащені датчиками диму та в них передбачені системи пожежогасіння.